Diskleri Tek Parça Yapmak

mfgsivaas5880

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayarımsa HDD vardı. SSD taktım. Şimdi HDD deki eski C ve D etiketli sürücüleri birleştirmek istiyorum. Biçimlendirmeden bunu yapabilir miyim. F galbia baş sırada. Habire G den alan daraltıp birlestirebilir miyim?
20200215_184740.jpg

Disk bölümlerinden birisinin içerisini boşaltın. Disk yönetiminden içi boşaltılan disk bölümünü silip dolu olan bölümü genişlet diyerek diskleri birleştirebilirsiniz.

20200215_195747.jpg

Bu durumda iken ilk maviye siyah bağlanmıyor. Formattan sonra sistem ayrıldı diye açığa çıkan oydu. Ve de iki disk arasında kurtarma kısmı var. Birleştirmede sorun çıkarıcak muhtemelen. Onu silmenin yolu var mı?

Silinmeyen Disk Bölümünü Silme Rehberi bu linkteki gibi diskteki o bölümü silebilirsin. Sana sorun çıkaracak şey 550 mb'lık alan büyük ihtimal onu diske birleştirmek için komple diski silmen gerekebilir. Ama 550 de olmasın diyorsan. F diski sabit kalıcak şekilde G diskindeki verilerini yedekleyip siliceksin sonrasında videodaki gibi kurtarma alanını sileceksin sonrasında F diskine sağ tıklayıp genişlet diyerek silinen bölümleri diske birleştireceksin. (G diski sabit kalıp diğer bölümler silinince G diskini genişlet diyerek hepsini G ile birleştirmekte mantıklı ama hiç o şekilde denemedim o yüzden yanlış bilgi vermek istemem.)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı