Diskte olması gerekenden daha az yer var

Ofoz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, diskte daha fazla boş yer olması gerektiğini düşünürken daha az.

Örneğin dün oyun yükledim, yüklediği hafızaya göre 100 GB civarında boş yer kalması gerekirken 90 kaldı. Bugün de Kaspersky yüklediğimde 88'e düştü. Bilgisayarı tam tarama ile taradım ama bir şey çıkmadı. Temp dosyalarını da temizledim, yer hala aynı. Başka ne yapabilirim ya da hafıza olması gerektiği gibi midir acaba? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, diskte daha fazla boş yer olması gerektiğini düşünürken daha az.

Örneğin dün oyun yükledim, yüklediği hafızaya göre 100 GB civarında boş yer kalması gerekirken 90 kaldı. Bugün de Kaspersky yüklediğimde 88'e düştü. Bilgisayarı tam tarama ile taradım ama bir şey çıkmadı. Temp dosyalarını da temizledim, yer hala aynı. Başka ne yapabilirim ya da hafıza olması gerektiği gibi midir acaba? :D

Diske sağ tıkla özellikler de oradan disk temizle de bekle yüklensin. Daha sonra sistem dosyalarını temizleye bas yüklenince bütün tikleri seç tamam de bayağı yer açılır.

Son düzenleme:
Eğer HDD ise deffragler kullanarak disk birleştirme yapabilirsiniz. Ccleaner gibi bir yazılım ile gereksiz dosyaları silebilirsiniz.

Geri
Yukarı