Çözüldü Diskte $RECYCLE.BIN fazla yer kaplıyor ve silinmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zValiant

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i3-4130.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB.
RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
Depolama: 230 GB SATA3 SSD.
Anakart: Gigabyte H81M-DS2 rev 3.0.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64-bit 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sistem diskinden ayrı 232 GB'lık bir yedek diskim (D diski) var. Gizli dosyaları vs. açarak baktığımda toplam 35.4 GB dosya var. Fakat diskte 160 GB boş yer gözüküyor. TreeSize ile baktığımda $RECYCLE.BIN dosyası 36.4 GB yer kaplıyor olarak gözüküyor fakat o da ne? Disk temizlemede ve klasör özelliklerinde Geri Dönüşüm Kutusu ($RECYCLE.BIN) 0 bayt. Bunu nasıl düzeltebilirim?

TreeSize raporu:
1669038068379.png

Disk temizleme menüsü:
1669038085169.png

Sistem dosyalarını göster açıkken $RECYCLE.BIN
1669038155187.png

Diskteki boş alan
1669038346479.png

Sistem:
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400 4 çekirdek.
  • Ekran kartı: ASUS NVIDIA GeForce GT630 2 GB.
  • RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
  • Depolama: 2 adet 250GB HDD.
  • Anakart: MSI G41M-P33 Combo.
  • İşletim sistemi: Windows 10 Pro 64-bit 22H2.

Çözüm
Geri dönüşüm kutusunu yedekleri bulunuyor ancak şaşırtıcı diski tamamen sıfırlamak sanırım. Bu sorun önceden de açılmıtı bir takım kişiler virüs bulaştı demişti. Pcni Kaspersky ile bir tarama yap bakalım neler olacak. Eğer olmazsa ayrı diski temizle tamamen.
Diski tamamen biçimlendirmeyi düşünüyorum fakat 35 GB veriyi yedeklemek sıkıntı olacak.

TreeSize üzerinden dosyaya sağ tıklayıp sil dedim sorun düzeldi, otomatik $RECYCLE.BIN dosyasını yeniden oluşturdu ve boyutu normal. Kontrol ettiğimde eskiden kurduğum programların artıkları vs. bulunuyordu (2-3 yıldır kullanıyorum diski, 2 farklı bilgisayara takıldı ve hiç biçimlendirmedim o yüzden bu kadar birikmesi normal.) Şuan bir sıkıntı yok.
1669039727829.png
Geri dönüşüm kutusunu yedekleri bulunuyor ancak şaşırtıcı diski tamamen sıfırlamak sanırım. Bu sorun önceden de açılmıtı bir takım kişiler virüs bulaştı demişti. Pcni Kaspersky ile bir tarama yap bakalım neler olacak. Eğer olmazsa ayrı diski temizle tamamen.

Diski tamamen biçimlendirmeyi düşünüyorum fakat 35 GB veriyi yedeklemek sıkıntı olacak.

TreeSize üzerinden dosyaya sağ tıklayıp sil dedim sorun düzeldi, otomatik $RECYCLE.BIN dosyasını yeniden oluşturdu ve boyutu normal. Kontrol ettiğimde eskiden kurduğum programların artıkları vs. bulunuyordu (2-3 yıldır kullanıyorum diski, 2 farklı bilgisayara takıldı ve hiç biçimlendirmedim o yüzden bu kadar birikmesi normal.) Şuan bir sıkıntı yok.
1669039727829.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı