Diskteki bad sectoru silme

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Sahip olduğum 5 yıllık diskimde bad sector olması sebebi ile HDD Regenerator ile tamir ettikten sonra ilk resimden diğer resimdeki gibi oldu. Kalan bad sectorleri de halletmek istiyorum fakat bunun için farklı bir yol olduğunu keşfettim. [Rehber] HDD Regenerator ile Bad Sector Düzeltme - Technopat Sosyal buradaki rehberde "kesip atarak kurtarma :)" yöntemi ile bunu yapmak istiyorum. Arkadaş güzelce anlatmış. İlk satırlardaki bad sectoru nasıl sileceğimi anladım, fakat ortalardakini nasıl silebilirim?

Dosya Ekleri

• kk.png
    kk.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 73
  • rr.png
    rr.png
    16,3 KB · Görüntüleme: 66
Benim de harddiskte sadece 1 tane var. Sekiro oynarken birden oyun donuyor kessem sorun düzelir mi bir de nasıl kesebilirim kolay mı?

Attığım rehberdeki arkadaşımız çok güzel anlatmış ellerine sağlık ama benim diskte olay biraz farklı olduğu için yardım istiyorum. Çok zor bir işlem değil rehberi incelersen yapabilirisin.

İlk önce Hd tune 5.75 ile health sonucunu paylaş. Low level format gerekebilir ve kesip atma yöntemi saçma.

Eski sürümü yüklemişsiniz 5.75 ile health sekmesini paylaşınız. İşletim sisteminin olduğu yer genelde diskin başı olduğu için Windows diski çok bölmene izin vermez.

Eski sürümü yüklemişsiniz 5.75 ile health sekmesini paylaşınız. İşletim sisteminin olduğu yer genelde diskin başı olduğu için Windows diski çok bölmene izin vermez.
İşletim sistemi bu diskte yüklü değil. Disk boş şu an. Buyrun 5.75 sürümü ile Health kısmı. Yardımcı olacak arkaşlara şimdiden teşekkürler.
1599420121269.png

Son düzenleme:
Diskte bozuk olabilcek 131 sektör var işletim sistemi olmadığı söylediğiniz için low level format atarsanız büyük ihtimalle bu sayı sıfırlancak. Ama diskin mekanik sorunları da var üç bin başarısız kalibrasyon denemesinden sonra yeniden denemesi var. Tam bozuk sayılmaz low level format tools ile yapabilirsin formatı.

Diskte bozuk olabilcek 131 sektör var işletim sistemi olmadığı söylediğiniz için low level format atarasanız büyük ihtimalle bu sayı sifırlancak. Ama diskin mekanik sorunları da var üç bin başarısız kalibrasyon denemesinden sonra yeniden denemesi var. Tam bozuk sayılmaz low level format tools ile yapabilirsin formatı.
İlk başta 40.000 küsür bad sector vardı fakat HDD Regenerator işlemi ile biraz daha azaldı. Low Level Format yerine tekrardan HDD Regenerator işlemi yaparsam etkili olur mu ? Yoksa en temizi Low Level Format mı ?

İlk low level ı deneyebilirsin uzun sürecek haberin olsun ve elektrikler giderse bir ihtimal HDD in çöp olma ihtimali var.

Geri
Yukarı