Dişlerimi fırçalamama rağmen çürüyor

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Merhabalar.
Öncelikle diş doktoruna gideceğim yarın. Onu belirteyim, gitmeden önce bilgili arkadaşlar varsa onların fikirlerini almak istedim. Uzun süredir dişlerimi fırçalamaktayım ancak gene de dişlerim çürüyor. Sebebi sizce ne olabilir? Bugün 2 dişim çürüdü.

Merhabalar.
Öncelikle diş doktoruna gideceğim yarın. Onu belirteyim, gitmeden önce bilgili arkadaşlar varsa onların fikirlerini almak istedim. Uzun süredir dişlerimi fırçalamaktayım ancak gene de dişlerim çürüyor. Sebebi sizce ne olabilir? Bugün 2 dişim çürüdü.

İş fırçalamak ile bitmiyor maalesef. Ben genel olarak her yemek yiyişimden sonra fırçalıyorum 3 kere. Ayrıca diş ipi de kullanabilirsin ki gerçekten faydası dokunacak. Ayrı olarak Listerine'nin ağız bakım suları var onları da kullanabilirsin.

@Legendd, günde kaç öğün fırçalanması gerekiyor?
Diş fırçalamak başlıca yeterli değil. Diş ipi kullanman, diş arasında kalan yemek artıklarını temizlemen lazım. Şekerli ve asitli yiyecekleri mümkün oldukça az tüket. Tükettikten sonra ağız gargarası kullan ve biraz süre geçince dişlerini fırçala. Özellikle doğru fırçalamayı da öğrenmen lazım. Sağlıklı dişler için günde en az 2 kez fırçalaman lazım.

Dişlerimi günde 2 defa fırçalarım kendimi bildim bileli fakat yakın zamanda 1 dişimin çürüdüğünü, içinin bildiğin oyulduğunu gördüm. Senin gibi doktora gitmeyi düşünüyorum. Ne lanet bir şeymiş diş ağrısı.

Genetik olmalı bu çürümeler.
Ben de bu şekilde düşünüyorum, benim de bir arkadaşım var. 24 yaşında, dişini adam akıllı fırçalamaz. Hatta genellikle fırçalamaz, dişleri çok sağlam.

Geri
Yukarı