Dişlerimi fırçalıyorum ama hâlâ sarı

lkronos

Decapat
Selamlar, yaz tatili boyunca çok az evin dışına çıktım ve sadece çıktığım günler dişlerimi fırçaladım. Garip olanda dişlerimi fırçalamama rağmen dişlerim oldukça beyazdı. Okul dönemiyle her sabah ve her akşam fırçalıyorum ama dişlerim beyazlamaktan çok sararıyor. Birbiriyle uyumlu fırça ve macun kullanıyorum ama nafile. Otomatik dönen fırçalardan almayı düşünüyorum, bir işe yarar mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, yaz tatili boyunca çok az evin dışına çıktım ve sadece çıktığım günler dişlerimi fırçaladım. Garip olanda dişlerimi fırçalamama rağmen dişlerim oldukça beyazdı. Okul dönemiyle her sabah ve her akşam fırçalıyorum ama dişlerim beyazlamaktan çok sararıyor. Birbiriyle uyumlu fırça ve macun kullanıyorum ama nafile. Otomatik dönen fırçalardan almayı düşünüyorum, bir işe yarar mı? Şimdiden teşekkürler.
Sigara yada nargile içiyormusun?

Diş macunları dişi aşındırarak beyazlatır. Partiküllü macun ve sert diş fırçası işini görür. Diş macununu, diş fırçasını ıslatma ama fırçalamadan önce suyu ağzında gezdirebilirsin. Diş fırçalamayı bıraktığın an dişinde lekeler oluşur ve uzun süre çıkmaz. Nedeni ise dediğim gibi dişi aşındırdığı için lekeler alt tabakalarda daha zor çıkıyor. Uzmanlar ise arada bir diş macunu kullanmak şartıyla suyla fırçalanmasını öneriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı