Display Port arıza tespiti

Bysky

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar görüntü gelmiyordu hiç Display Port'tan. HDMI ile geliyor problem yok aldığımdan beri öyle kullanıyorum fakat G-Sync desteği getirdiler monitöre G-Sync kullanmak içinde displaye takmam lazım. NVIDIA denetim masasından güç tüketimi ayarı var onu maksimum performansa aldım sorun yok görüntü geliyor. Ama görüntü gidip geliyor. 60 Hz 720p falan açılıyor görüntü geldiğinde ve düzeltemiyorsun öyle kalıyor garip garip hatalar alıyordum. Temassızlık mı var diye bakmak için kabloyu monitörden bir sağ sol yaptım problem yok. Ekran kartından yapınca gitti görüntü gelmedi bir daha. Uçları değiştirip taktım falan görüntü gelmedi etmedi display ile çok sıkıntı görüntü alması. Acaba sorun ekran kartında mı ekran kartının Display Port'u bozulursa değiştiriyorlar mı serviste. İtopya'ya yollasam? Ekran kartı RTX 2060 monitör MSI MAG 241C anakart ASUS B450M Dragon. Ekran kartından bağlantı yapıyorum.

Evet hocam. Garanti kapsamında olması gerekir. Sorunu belirtip gönderebilirsiniz.

Hocam iyi günler. Ben, maalesef, bir AMD kullanıcısı olarak aynı probleme sahiptim. Ekran ya donuyordu, ya da kararıp sistem kendisini kilitliyordu. Ben bu sorunu ekran kartının yazılımının bir önceki sürümünü kurunca, daha sonra problemin devam etmesiyle beraber RAM'leri çıkartıp tekrar takınca çözdüm. Bence yazılım konusunda da problem yaşama ihtimaliniz var. Ama üstteki yazarımızın dediğini yapmanızda da fayda var.

Geri
Yukarı