Display Port İle PC Açılmıyor

Arkadaşlar bu sorunu 2 haftadır yaşıyorum çıldırmak üzereyim. Displayport takıp açarsam hiçbir şekilde tepki yok. HDMI ile pc'yi açarsam sonradan Displayport takarsam görüntü veriyor. İki ekran kullanımı dahi yapabiliyorum. Ekran kartım AMD 5600 xt, kesinlikle Ekran kartı ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir ayar falan mı var ?

ayni, sorunu bende yaşiyorum displayport kablosunu 3 defa değiştirdim yenisini aldim ayni hatayi tekrar veriyo bios pilinide kaç defa söktüm ama yine bi değişiklik olmadi bilen biri yardimci olursa seviniriz...

Bundan 2 hafta önce RX 570'li bilgisayar topladım, ilginçtir ki bilgisayarı açmadan önce HDMI takıyorum bilgisayar açılıyor, açıldıktan sonra display portu taktığım zaman sıkıntı yaşamıyorum. Bilgisayarı kapatıp Display portu taktığım zaman bilgisayara sadece güç geliyor fanlar dönüyor ama bilgisayar açılmıyor kapatma düğmesine bastığım zaman da herhangi bir tepki vermiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Aynı sorunu yaşıyorum çözebilen oldu mu ?

Bundan 2 hafta önce RX 570'li bilgisayar topladım, ilginçtir ki bilgisayarı açmadan önce HDMI takıyorum bilgisayar açılıyor, açıldıktan sonra display portu taktığım zaman sıkıntı yaşamıyorum. Bilgisayarı kapatıp Display portu taktığım zaman bilgisayara sadece güç geliyor fanlar dönüyor ama bilgisayar açılmıyor kapatma düğmesine bastığım zaman da herhangi bir tepki vermiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Kardeşim aynı sorunu ben de yaşıyordum dp yi taktığımda açılmıyordu ama hdmi takıp açtıktan sonra dp yi takınca sıkıntı yoktu sonra paugge nin dp kablosunu aldım biraz pahalı ama kaliteli bir kablo ve bütün sorunlar düzeldi yani anlayacağın kısadevre gibi birşey oluyor daha kaliteli kablo almanı öneririm sorunun düzelecektir

@HayriA Sen Bunu Yazdıktan Sonra Bende Gittim Paugge (ENTDP1420) Modelli Kablosunu Aldım v1.4 Merak Edenler İçinde Söyliyeyim Sizin Monitörünüz v1.2 Uyumlu Olsa Bile v1.4 Geri Dönük Uyumlu Yani Örnek Olarak Sen v1.4 Aldıysan v1.2 Monitöründe Kullanabilirsin. He Birde Kablo Bugun Veya Yarın Geliyo İnş Bugun Gelir Akşam 3 Te Kargoya Verilmiş İstanbuldan Bende Tekirdağ Da Oturuyom İnş Erken Gelir

Kardeş çözebildin mi sorunu?
Merhaba arkadaşlar bende aynı sorunu yaşıyorum bilgisayarı 8 aydır topladım hdmı olarak kullanıyordum ekrarn kartını yeniledim dp kablosu aldım taktım pc açılmadı hdmı oalrak açıyorum sonrasından dp kablosuna geçince görüntü geliyor ama yeniden başlattığım zaman veya kapatıp açtığım zaman gelmiyor ve bilgisayarım normalde 5 6 saniyede açılırken displayport denemesinden sonra açılışta kısa güç kesmeye başladı suanda 35-40 saniyede açılıyor bilgisayarım konu ile ilgili bilgi sahibi arakadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Son düzenleme:
Kablo geldi kullanıyorum sorun yok. Ama bazı Display Portlar Kalitesiz oluyo ondan belki sorun yaşayabilirsin 100 tl altı DP almayın.

B550 anakartlarda DP ile görüntü vermediğini okumuştum Reddit'te. PC start olurken 1 uzun 3kısa speaker sesi veriyor sürekli. Çözümü yok. DP kablo AOC 24G2U'nun içinden çıkan kablo. Paugge kablo alan arkadaşlar çözdüğünü söylemiş. Bilemiyorum...

Geri
Yukarı