Çözüldü Display Port kablosunu takınca sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet kulağa komik geliyor ama böyle. Çift monitör kullanıcısıyım ve işlemcimde dahili grafik olmadığı için DP ve HDMI ile GPU'dan görüntü alıyorum.
1) Sadece DP takarsam bir uzun üç kısa bip geliyor görüntü gelmiyor
2) DP +HDMI yaparsam yine üstteki gibi oluyor
3) Sadece HDMI'da sistem açılıyor.

Daha önce de bu sorunu yaşamıştım ve BIOS üzerinden bir ayarla sorunu çözmüştüm. Bugün BIOS'umu sıfırlamam gerekti ve aynı ayarı tekrar bulamıyorum.

Çözüldü: Çift monitörde BIOS açılmıyor Şu durumla benzer sorun, ancak BIOS'ta böyle bir ayar yok.

Çözüm
Böyle olduğunu düşünmüyorum. Zira hem bu sabah çalışıyordu hem de dediğim gibi sistemi ilk aldığımda da aynı sorunu yaşadım. Yabancı bir kaynaktan gördüğüm bir ayarı BIOS'umda uyguladığımda sorun çözülmüştü...
BIOS altında "Launch CSM" adlı ayarı "Enabled" olarak işaretlediğimde sorun çözüldü.
Kabloda sorun var bence.

Ben de DP kullanırken görüntü titriyor, bazen monitör kendi kendine açılıp kapanıyordu. Kabloda deformasyon olabilir.

Gördüğüm kadarıyla, özellikle ucuz DP kabloların soketleri çok dayanıksız oluyor.

Bunun dışında, portun sıkıntılı olma ihtimali de var. Kısa devre yaptırıyor olabilir. Farklı monitör ve kablolarla denemek en ideali.

Böyle olduğunu düşünmüyorum. Zira hem bu sabah çalışıyordu hem de dediğim gibi sistemi ilk aldığımda da aynı sorunu yaşadım. Yabancı bir kaynaktan gördüğüm bir ayarı BIOS'umda uyguladığımda sorun çözülmüştü...
BIOS altında "Launch CSM" adlı ayarı "Enabled" olarak işaretlediğimde sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı