Display port "no Signal" hatası

Onurtepe_1

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayar kasasının üstüne çay döküldü yeni modellerden bir kasa olduğu için üstü hava çıkışı için delikli oradan döküldü ve hemen bilgisayarı fisinden çektim ve kuruttum bayağı. Sonra bilgisayarı açtım görüntü vs geldi. Klavye ışıkları da yandı. Bir daha deneyeyim dedim kapattım ama kapanmadı bir süre fişinden çektim tekrar. Yine denedim ve hep no Signal hatası verdi ekran klavyenin de ışığı yanmıyordu. Birkaç kere daha denedim ve güç kablosundan cızırt diye sesler geliyordu elektrik kıvılcımı olur ya o sesten. Sonra DP kablosu PC'nin metal yerlerine değince kıvılcım çıkıyordu ucundan. Acaba kısa devre tarzı bir şey mi var çok mu elektrik yükü binmiş yoksa başka bir şey mi yardımcı olur musunuz?
Arkadaşlar ekran kartı fanı hep dönüyor sanırım. Az önce yine denedim ve kendi kendine kapandı bir süre sonra. Güç kablosunu oynattım elimle çalıştırınca tekrar geldi sorun PSU da sanırım. Ne düşünüyorsunuz.

Son düzenleme:
Kuruturken mevcut sıvıyı başka yerlere iletmiş olabilir misiniz? Çok yapılan hatalardan biridir özellikle fön makinesi ile.

Onun dışında sistemin çalışması mucize diyebiliriz. Tahminimce PSU kaynaklı. Şu an kullanmanızda aslında sağlıklı değil. Sorunu bulup bir an önce çözüme kavuşturun yoksa diğer parçalarda kısa devreden, kaçaktan vs zarar görecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı