Display Port to HDMI ile kaç Hz alınabilir?

Gamezone

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Monitör almayı planlıyorum. Ancak laptopta Display Port yok. Dönüştürücü ile yüksek Hz alabilir miyim? Alternatif ne önerirsiniz? Laptop Msi gp63 leopard 8 re mini display port varmış.

Yüksek Hz değerleri alabilirsin ama HDMI kablosunun sürümüne ve monitörün HDMI girişine göre değişir. Düzgün bir HDMI ve destekleyen giriş ile 240 Hz'e kadar almak mümkün. Bu arada dönüştürücü kullanmana gerek yok. Mini DP to DP kablolar satılıyor. Ben onlardan birini kullanıyorum hiçbir sorun yok.

Son düzenleme:
Dönüştürücü, monitör ve kullanacağın kablonun sürümü nedir?

Neye göre? HDMI ile sürümler vs. uygunsa 240'a dahi ulaşırsın.
Şu an monitör de arıyorum.Aklımda 144 yada 165 olanlar var. Kabloyu da kayıp yaşamadan aktarım yapabileceğim bir şey arıyorum. Yani Monitör 144 hz ise 60 da sabit kalmasını istemiyorum.

Şu an monitör de arıyorum.Aklımda 144 yada 165 olanlar var. Kabloyu da kayıp yaşamadan aktarım yapabileceğim bir şey arıyorum. Yani Monitör 144 hz ise 60 da sabit kalmasını istemiyorum.
HDMI 2.0b portuna sahipsiniz, yani 1080p 240Hz, 2K 144Hz, 4K 60Hz alabilirsiniz.
Monitör olarak bütçenizi ve kullanım amacınızı(Oyunsa ne tür) belirttiğiniz bir konu açın.

HDMI 2.0b portuna sahipsiniz, yani 1080p 240Hz, 2K 144Hz, 4K 60Hz alabilirsiniz.
Monitör olarak bütçenizi ve kullanım amacınızı(Oyunsa ne tür) belirttiğiniz bir konu açın.

Geri
Yukarı