Display Port'tan görüntü almak

Benden daha fazla FPS alıyorsun R5 2600 ve 1650 Super ile DM'de o değerlere ulaşamadım işlemcin'den kaynaklı galiba.

Bu arkadaşın yüksek ayarlarda değil videonun ilerlerinde düşük ayarlara çekiyor. Benim düşük ayarlarda adamın neden düşük fps aldığını halen bilmiyorum ben yüksek ayarlara alınca 200-300 fps arası geziyor.
Hocam ben de 11400 ile gt 1030 almayı düşünüyorum yaza stok gelmezse. Sadece valorant oynuyorum normalde. Şuanki sistemim yetmediğinden oyunu bıraktım. 1280x960 full low da oynayacağım. 8x2 3200 cl 16 ramlerle birlikte 250-350 arası alırım diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video biraz içimi rahatlattı. Sizce de doğrudur değil mi? 1030 kullanıcısı olduğunuz için sormak istedim. @Serkanjim
Benden daha fazla FPS alıyorsun R5 2600 ve 1650 Super ile DM'de o değerlere ulaşamadım işlemcin'den kaynaklı galiba.
R5 2600 ile normal hocam işlemci oyunu çünkü. R5 5600X kullansanız 350 den aşağıya düşmez kolay kolay.

Son düzenleme:
Hocam ben de 11400 ile gt 1030 almayı düşünüyorum yaza stok gelmezse. Sadece valorant oynuyorum normalde. Şuanki sistemim yetmediğinden oyunu bıraktım. 1280x960 full low da oynayacağım. 8x2 3200 cl 16 ramlerle birlikte 250-350 arası alırım diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu video biraz içimi rahatlattı. Sizce de doğrudur değil mi? 1030 kullanıcısı olduğunuz için sormak istedim. @Serkanjim

R5 2600 ile normal hocam işlemci oyunu çünkü. R5 5600X kullansanız 350 den aşağıya düşmez kolay kolay.
Hocam bende cl17 3600mhz ram var 8x2 dual channel şeklinde yani ama ben dediğim gibi bunun ekran kartıyla veya ram ile alakalı olduğunu düşünmüyorum 11400 ün tek çekirdek performansını bilmiyorum. Eğer tek çekirdek performansı iyiyse alabilirsin bence. O videodan sonra hangi değerlere güveneceğimi bilemedim. Adamın sistemi benimkisiyle aynı ama fpssi 150 lerde geziyor. Dediğim gibi tek çekirdek performansına bakmanı öneririm.

Hocam bende cl17 3600mhz ram var 8x2 dual channel şeklinde yani ama ben dediğim gibi bunun ekran kartıyla veya ram ile alakalı olduğunu düşünmüyorum 11400 ün tek çekirdek performansını bilmiyorum. Eğer tek çekirdek performansı iyiyse alabilirsin bence. O videodan sonra hangi değerlere güveneceğimi bilemedim. Adamın sistemi benimkisiyle aynı ama fpssi 150 lerde geziyor. Dediğim gibi tek çekirdek performansına bakmanı öneririm.
Hocam işlemciden eminim. Ekran kartından sorun olmaz değil mi? Benim için önemli olan o. GT 1030 u R7 3700x le test etmişler valoda 200 alıyor ortalama ama oyunun beta zamanında test edilmiş. 11400F ondan daha kaliteli, değerlerin doğru olduğunu düşünüyorum.
9:45 te low ayarlar var.
Bu testte R7 1700 ile test edilmiş. Siz de gt 1030 la low ayarlarda güzel değerler alıyorsunuz aklıma yattı benim. @Serkanjim

Son düzenleme:
GT 1030 için 5600X çok fazla değil mi?
İdareliktir zaten valo cs oynamak için büyük ihtimalle. Benzer bir sistem ben de toplayacağım.
Ryzen 7 3700X GTX 1080 Ti ile 300 FPS bile alamıyorum, nasıl oluyor ?
İşlemci oyunu hocam. Bu oyunu low ve düşük çözünürlük oynuyorsanız pek de önemi yok ekran kartının.

Hocam işlemciden eminim. Ekran kartından sorun olmaz değil mi? Benim için önemli olan o. GT 1030'u R7 3700X le test etmişler Valorant'da 200 alıyor ortalama ama oyunun beta zamanında test edilmiş. 11400F ondan daha kaliteli, değerlerin doğru olduğunu düşünüyorum.
9:45'te Low ayarlar var.
Bu testte R7 1700 ile test edilmiş. Siz de GT 1030 la Low ayarlarda güzel değerler alıyorsunuz aklıma yattı benim. @Serkanjim

Siz bilirsiniz GT 1030u alabilirsiniz ama açıkçası benim pişman olduğum noktalar var şöyle belirteyim. Ben GT 1030 OC 2G Key Features | Graphics Card - GIGABYTE Global bunu aldım. Display Port çıkışı yokmuş buna bakmamıştım. Çünkü ben bu ekran kartını öylesine aldım ve işlemcimde entegra grafik birimi olmadığından ve ekran kartları çok pahalı olduğundan ucuzlayınca değiştiririm diye düşünmüştüm. Sonra dediğim gibi inanılmaz FPS'ler görünce monitör alayım dedim Display Port girişi yok. HDMI ile 144Hz alabildiğim bir monitör aldım şu an. Display Port girişi olan GT1030'lar var keşke zamanında onlara baksaymışım ve onları alsaymışım. Hatta keşke RX550 alsaymışım diye düşünüyorum bazen. Neden derseniz RX550'in çoğu versiyonunda Display Port girişi var ve ayrıca oyun içi kesitlerinizi kaydedebiliyor. GT 1030, GT olduğundan ötürü müdür bilmiyorum ama Shadow Play'i desteklemiyor. Bunu önemsiyorsanız almamanız için bir sebep haline gelir. Sizin için hayırlısını dilerim. İyi günler.
GT 1030 için 5600X çok fazla değil mi?

5600X için çoğu ekran kartı fazla zaten ekran kartları çok pahalı olduğundan ve sadece görüntü alabilmek için aldığım bir ekran kartıydı GT1030. İşlemcimde entegra grafik kartı olmadığından dolayı aldım yani. Yoksa RTX 3070 ile güzel bir kombinasyon yapmayı ben de biliyorum.

@Serkanjim hocam yanıtınız için teşekkür ederim. 144 hz monitörle gt 1030 almayı düşünüyorum ben de. Sonradan değiştireceğim çünkü sizin gibi. Merak ettiğim bir konu vardı GT 1030 144 hz destekler mi diye ona da cevap oldunuz. Hangi monitörü aldınız acaba? Kartta çünkü hdmi 2.0b çıkışı var başka yerlerde uyumsuz olduğunu söylemişler.

Eğer alacağınız monitörde HDMI 2.0 veya 2.0b destekliyorsa ve kablosuz da HDMI 2.0 veya 2.0b ise 1080P 240Hz alabilirsin fakat monitörün HDMI 2.0 veya 2.0b desteklemiyorsa alamazsın.
Not: HDMI 2.1 de 1080P 240Hz destekliyor.
@J4RBEI

Eğer alacağınız monitörde HDMI 2.0 veya 2.0b destekliyorsa ve kablosuz da HDMI 2.0 veya 2.0b ise 1080P 240Hz alabilirsin fakat monitörün HDMI 2.0 veya 2.0b desteklemiyorsa alamazsın.
Not: HDMI 2.1 de 1080P 240Hz destekliyor.
@J4RBEI
Hocam kart 2.0b destekliyor. Monitörde 1.4 var. HDMI kullanarak 1080p 144hz alabilir miyim 1030 la onu merak ediyorum. @LaMorte

Geri
Yukarı