Display Port'tan görüntü almak

@Serkanjim hocam yanıtınız için teşekkür ederim. 144 hz monitörle gt 1030 almayı düşünüyorum ben de. Sonradan değiştireceğim çünkü sizin gibi. Merak ettiğim bir konu vardı GT 1030 144 hz destekler mi diye ona da cevap oldunuz. Hangi monitörü aldınız acaba? Kartta çünkü hdmi 2.0b çıkışı var başka yerlerde uyumsuz olduğunu söylemişler.
Hocam herkes hdmi 2.0ın 240hze kadar desteklediğini söylüyor ama gerçekten bununla ilgili hiç bir video bulamadım. Teoirikte 240hz alabilmeniz mümkün tabii 2.0 destekleyen monitör bulabilirseniz. Ama pratikte bu oluyor mu bilmiyorum. Ben 144hz monitör alırken hdmi kullanmak zorunda kaldığım için 144hz verebilmesine dikkat ettim. Aoc24g2u daha çok övülmesine rağmen hdmi ile 120hz verebildiği için almadım. https://www.hepsiburada.com/viewson...play-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1 bunu aldım. Hdmi ile 144hz alabiliyorum ama gsync açamazsınız. HDMI gsync desteklemiyor. İleride display portla değiştirirseniz gsync kullanabilirsiniz diye biliyorum. Ben de 1 adet ölü pixel çıktı bu arada ama iade etmedim çünkü gerçekten normal kullanımda görülmesi imkansız gibi bir şey. Işık sızması falan yoktu. Malzemesi baya kaliteli açıkçası. Sizin sormak istediğiniz bir şey varsa söyleyin test edeyim.
Bu arada 1ms modunu açınca ekranın parlaklığı düşüyor bilginiz olsun. Ayrıca 1ms modu kapalıyken kaç msde çalıştığına dair bir fikrim yok internette de bulamadım. Ama kesinlikle halen çok hızlı.

Hocam herkes hdmi 2.0ın 240hze kadar desteklediğini söylüyor ama gerçekten bununla ilgili hiç bir video bulamadım. Teoirikte 240hz alabilmeniz mümkün tabii 2.0 destekleyen monitör bulabilirseniz. Ama pratikte bu oluyor mu bilmiyorum. Ben 144hz monitör alırken hdmi kullanmak zorunda kaldığım için 144hz verebilmesine dikkat ettim. Aoc24g2u daha çok övülmesine rağmen hdmi ile 120hz verebildiği için almadım. https://www.hepsiburada.com/viewson...play-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1 bunu aldım. Hdmi ile 144hz alabiliyorum ama gsync açamazsınız. HDMI gsync desteklemiyor. İleride display portla değiştirirseniz gsync kullanabilirsiniz diye biliyorum. Ben de 1 adet ölü pixel çıktı bu arada ama iade etmedim çünkü gerçekten normal kullanımda görülmesi imkansız gibi bir şey. Işık sızması falan yoktu. Malzemesi baya kaliteli açıkçası. Sizin sormak istediğiniz bir şey varsa söyleyin test edeyim.
Bu arada 1ms modunu açınca ekranın parlaklığı düşüyor bilginiz olsun. Ayrıca 1ms modu kapalıyken kaç msde çalıştığına dair bir fikrim yok internette de bulamadım. Ama kesinlikle halen çok hızlı.
Asus TUF VG249Q 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Hocam ben bu monitörü beğendim. Menü ve ayaklık olarak AOC den kesinlikle daha güzel. MSI GT 1030 2G LP OC 64 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu kartta DP var ama soğutması yeter mi bilmiyorum. MSI GT 1030 AERO ITX 2G OC 64 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu kart daha güzel bulunduğum şehirde 899 liraya var mediamarktta. Çok arada kaldım. @Serkanjim

Benim Gigabyte gt 1030 boşta 35-30 derece arası oyundaykende 45 derece falan görmüştü ama inanılmaz zorlayıp testini yapmadım. Siz bilirsiniz ben açıkçası DP girişli versiyonu alırdım.

Son düzenleme:
Hocam ben de 11400 ile gt 1030 almayı düşünüyorum yaza stok gelmezse. Sadece valorant oynuyorum normalde. Şuanki sistemim yetmediğinden oyunu bıraktım. 1280x960 full low da oynayacağım. 8x2 3200 cl 16 ramlerle birlikte 250-350 arası alırım diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video biraz içimi rahatlattı. Sizce de doğrudur değil mi? 1030 kullanıcısı olduğunuz için sormak istedim. @Serkanjim

R5 2600 ile normal hocam işlemci oyunu çünkü. R5 5600X kullansanız 350 den aşağıya düşmez kolay kolay.
Hocam 11400'de zaten Valorant'da idare edebilecek bir dahili grafik birimi var neden 1030 alıyorsunuz ki? İlla 1030 alacaksanız 11400f almak daha mantıklı.

Aralarında 130 TL fark var hocam. Bence 11400 alın boşuna 1030'a para vermemiş olursunuz.
Ben de o ikilemdeyim hocam ama stoklar baya bir süre normale dönmeyecek. GT 1030 ile 11400 güzel fps veriyor. Şu anda indirimde 11400. Normal fiyatı 1950 bandında seyrediyor. Arada 300 liralık bir fark var. GT 1030 u 800 TL civarında alabiliyoruz. Düz hesap 500 TL fark oluyor yani. 11400 ile 11400f + 1030 arasında. 500 lira çok fazla bir meblağ değil en azından 7-8 ay yüksek fps valorant oynasam yeterli olur benim için. Stoklar düzelince de 3060 alır yoluma devam ederim. 1030 u da satarım.

Öncelikle herkese selamlar. Gigabyte GT 1030 2 GB bir ekran kartım var. Valorant gibi oyunlarda işlemcim R5 5600X olduğundan dolayı 500leri aşan FPS alıyorum ve 240 Hz monitör almaya karar verdim. Ancak bu ekran kartının display portunun olmadığını gördüm. Kartta sadece DVI ve HDMI portu var. Acaba HDMI'den Display Port'una dönüştürücü alırsam display portunun gücünden yararlanabilir miyim?

Ayrıca anakartım ASUS TUF Gaming B550-PLUS. Anakartımda Display Port çıkışı var ancak bu Display Port'un gerçekten ne işe yaradığını bilmiyorum. Gerçekten bu anakarttaki Display Port'u ne işe yarıyor? AMD işlemcilerine zaten bildiğim kadarıyla dahili ekran kartı koymuyor neden var bu Display Port? Acaba bu portu kullanarak monitörüme bağlarsam gerçek 240 Hz görüntü alabilir miyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Hocam bende 1030+5600x alıcam ekran karı şuanlık idarelik valorant ve csgo da 240hz için. Cidden böyle mi fps ler csgo yada baktıysan söylersen sevinirim (ramler 16gb 3600 cl 18)

Yeni konular

Geri
Yukarı