DisplayPort 1.2 destekli monitör FreeSync destekler mi?

AlaaddinKepir

Decapat
Merhabalar arkadaşlar, öncelikle herkese iyi forumlar. Yeni bir sistem topladım ve sistemdeki ekran kartım ASUS Dual RTX 2060. monitörü sonraya bıraktım ve alma zamanı geldi. Aklımdaki monitör Rampage RM-344 23.8". Özelliklerine baktığım zaman monitörün DisplayPort'unun 1.2 olduğunu gördüm ve bu monitörde normal olarak G-Sync desteği yok ama en azından FreeSync kullanmak istiyorum. Kısaca sorum NVIDIA ekran kartında FreeSync kullanmak için DisplayPort 1.4 şart mı yoksa 1.2 de destekler mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar, öncelikle herkese iyi forumlar. Yeni bir sistem topladım ve sistemdeki ekran kartım ASUS Dual RTX 2060. monitörü sonraya bıraktım ve alma zamanı geldi. Aklımdaki monitör Rampage RM-344 23.8". Özelliklerine baktığım zaman monitörün DisplayPort'unun 1.2 olduğunu gördüm ve bu monitörde normal olarak G-Sync desteği yok ama en azından FreeSync kullanmak istiyorum. Kısaca sorum NVIDIA ekran kartında FreeSync kullanmak için DisplayPort 1.4 şart mı yoksa 1.2 de destekler mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam seçtiğiniz monitörde G-SYNC desteği resmi olarak yok. DisplayPort ile alakalı bir durum değil tamamen monitöre bağlı.

G-Sync olmadığını biliyorum NVIDIA ile FreeSync kullanmak istiyorum zaten onu sordum.

Hocam bende onu diyorum özelligi kullanacaginiz yer monitor monitorunuzde FreeSync var. Adaptive Sync destegi yoksa acamazsiniz G-Sync. NVIDIA ile FreeSync kullanacağım diye bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı