DisplayPort 1 ekranı gelmiyor

LutherHere

Decipat
Daha fazla  
Merhaba. Monitörümde DisplayPort yerlerine taktım fotoğraf ile göstereceğim fakat monitörün ayarlarından DisplayPort görüntü ayarını seçtiğimde gelmiyor DisplayPort görüntüsü ama HDMI kısmının geliyor ama DisplayPort lazım bana sebep overclock için 165 Hz çıkıyor.

IMG_20230331_143834.jpg

IMG_20230331_143851.jpg

Şu kapakları sökün ve DP kablosunu buraya takın.

Benim işaretlediklerim HDMI olabilir kapaklar tersmiş şimdi fark ettim. @KafadanKontak'ın bıraktığı ve işaretlediği kısım daha doğru büyük ihtimalle. Görüntü almak için anakart üzerinden sökmeniz ve ekran kartına takmanız yeterlidir.

Dosya Ekleri

• InkedIMG_20230331_143851.jpg
    InkedIMG_20230331_143851.jpg
    464,9 KB · Görüntüleme: 15
Şu kapakları sökün ve DP kablosunu buraya takın.

Benim işaretlediklerim HDMI olabilir kapaklar tersmiş şimdi fark ettim. @KafadanKontak'ın bıraktığı ve işaretlediği kısım daha doğru büyük ihtimalle. Görüntü almak için anakart üzerinden sökmeniz ve ekran kartına takmanız yeterlidir.

Yaptım hocam oldu DisplayPort sizin dediğinizi yapim diğer arkadaşınki doğruysa onunkinde denim hocam durun.

Fark etmez ha o ha diğeri. Port aynı port sonuçta.

Hocam oldu sağ olun

Fark etmez ha o ha diğeri. Port aynı port sonuçta.

Hocam bir şey daha soracağım şimdi deneyince aynı anda HDMI veya display olmuyor.

@KafadanKontak @Kadr hocam öncelikle ikinizde teşekkür ederim yardımınız için ve displaydan hdmı geçtiğmde olmuyor acaba neden display yerini eski yerinemi getirmem lazım lazım değil ama öylesine soruyorum öğrenmek amaçlı soruyorum
IMG_20230331_152412.jpg

Son düzenleme:
Bİr ekranı sadece bir kablo ile ekran kartına bağlaman yeterli. Şimdi fark ettim. Aynı ekranı iki kere bağlamışsın ekran kartına. Zaten HDMI ve DP arasında geçiş yapmana gerek yok ki tek bir monitör kullanıyorsan. HDMI'ı tamamen kasadan ve monitörden sök. DP sana fazlasıyla yeter. Ana karta da bir daha bir kablo takma çünkü ne takarsan tak çalışmaz ekran kartı takılı olduğu sürece kasaya.

Bir ekranı sadece bir kablo ile ekran kartına bağlaman yeterli. Şimdi fark ettim. Aynı ekranı iki kere bağlamışsın ekran kartına. Zaten HDMI ve DP arasında geçiş yapmana gerek yok ki tek bir monitör kullanıyorsan. HDMI'ı tamamen kasadan ve monitörden sök. DP sana fazlasıyla yeter. Anakarta da bir daha bir kablo takma çünkü ne takarsan tak çalışmaz ekran kartı takılı olduğu sürece kasaya.

Hocam sağ olun öneri için o zaman HDMI kablosunu güvenli bir yere kaldırim ileride lazım olursa diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı