DisplayPort 1 ekranı gelmiyor

LutherHere

Decipat
Daha fazla  
Merhaba. Monitörümde DisplayPort yerlerine taktım fotoğraf ile göstereceğim fakat monitörün ayarlarından DisplayPort görüntü ayarını seçtiğimde gelmiyor DisplayPort görüntüsü ama HDMI kısmının geliyor ama DisplayPort lazım bana sebep overclock için 165 Hz çıkıyor.

IMG_20230331_143834.jpg

IMG_20230331_143851.jpg

Ekran kartınız varken anakarta taktığınız için görüntü alamamanız gayet doğal. HDMI yuvasının olduğu kısımda ki ekran kartlarınızın çıkışları arasında DP bulup takmanız gerekiyor.

Merhaba. Monitörümde DisplayPort yerlerine taktım fotoğraf ile göstereceğim fakat monitörün ayarlarından DisplayPort görüntü ayarını seçtiğimde gelmiyor DisplayPort görüntüsü ama HDMI kısmının geliyor ama DisplayPort lazım bana sebep overclock için 165 Hz çıkıyor.

Eki Görüntüle 1721587

Eki Görüntüle 1721589

DP portunu ekran kartına takıp öyle deneyin. Eğer işlemcinizin dahili GPU'su yoksa anakarta taktığınız herhangi bir görüntü aracından görüntü alamazsınız.

Hocam işlemcim AMD Ryzen 5600.

Ne olursa olsun isterseniz dahili grafik birimine sahip bir APU işlemciniz olsun, ekran kartınız sisteme entegre iken anakart çıkışlarından görüntü alamazsınız. HDMI yuvasının sağında bulunan 2 adet DP çıkışından görüntü almayı deneyin.

Ne olursa olsun isterseniz dahili grafik birimine sahip bir APU işlemciniz olsun, ekran kartınız sisteme entegre iken anakart çıkışlarından görüntü alamazsınız. HDMI yuvasının sağında bulunan 2 adet DP çıkışından görüntü almayı deneyin.

Hocam doğru mu anladım HDMI girişine DP kablosumu takmayı denim.

Hocam doğru mu anladım HDMI girişine DP kablosumu takmayı denim.

Hayır hocam, HDMI kablonuzun takılı olduğu kısımda hemen sağ tarafında DP girebileceği yuvalar var. Onlardan bir tanesine takmayı deneyin.

Plastik kapakları sökmeyi unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı