DisplayPort bağlantısında renk kayması oluyor

Onur58

Kilopat
Daha fazla  
Monitörün yanında DisplayPort'ta gelmişti ilk başlarda bir şey yoktu ama 2 ay geçtikten sonra AMD üzerinden DisplayPort kablosunda sorun olduğunu söylüyordu.
Pek önemsemedim şimdi yavaştan renkler kaymaya başladı siyah renkler kaymaya başladı. Hareket edince bariz şekilde hissediyorum.
Şimdi benim sorum HDMI kablosu var bende kabloda Digitürk yazıyor ben bunu kullansam bir sorun olur mu 144 Hz destekler değil mi?

Yanlış anladınız DisplayPort monitörün içinden çıktı bu diğer HDMI kablosu farklı bir yerden gelmiş ama zaten üstünde Digitürk yazıyor onun hdmın

Anladım. DP hediye geldiği için ürünün içinden çok kaliteli olmayabilir.
HDMI standart bir kablodur. Sonuç olarak görüntü aktarıcı görevini üstleniyor. Fakat televizyon için olanlar düşük Hz görüntü veriyorlar. Çünkü TV'de yüksek Hz olmuyor bu yüzden dijitürk için olan HDMI pek işinize yarayamayabilir.

Anladım. DP hediye geldiği için ürünün içinden çok kaliteli olmayabilir.
HDMI standart bir kablodur. Sonuç olarak görüntü aktarıcı görevini üstleniyor. Fakat televizyon için olanlar düşük Hz görüntü veriyorlar. Çünkü TV'de yüksek Hz olmuyor bu yüzden dijitürk için olan HDMI pek işinize yarayamayabilir.

Şu an taktım HDMI kablosunu 144 Hz yenileme hızı hala açık bu desteklediği anlamına mı geliyor?

Geri
Yukarı