DisplayPort ile görüntü gelmiyor

Muhammet Erim

Hectopat
Üstün körü bir toz alma işlemi için kasaya bağlı bütün kabloları çıkarıp temizliğimi yaptım daha sonra aynı şekilde bağlantılarımı yaptım güç tuşuna bastım. Bu arada iki monitör kullanıyorum display ile MG248Q, DVI ile VP247T. DVI ile bağladığım monitöre görüntü geliyor ama displayde sinyal yok yazıyor. Bir fikri olan veya çözümü paylaşabilecek olan varsa çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bağlantıları doğru şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız. Belki tam oturmayan parçalar vardır bi tekrar gözden geçirmenizi öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bağlantıları doğru şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız. Belki tam oturmayan parçalar vardır bi tekrar gözden geçirmenizi öneririm.
Çok basit şekilde çözüldü 2 saattir boş yere uğraşıyormuşum. Kablonun monitördeki girişini kasaya kasadakini monitöre taktım oldu. Hala enteresan geliyor bu arada kabloyu mu değiştirsem?
DP kablonun yerine tam oturduğundan emin olun. Ayrıca ikincil ekrana görüntü gelmesi PC açıldıktan sonra olur. Bu bağlamda ekran kartı sürücünün de kurulu olduğundan emin olun.
Kabloyu ters takarak hallettim Recep abi teşekkür ederim.

Dün elime ulaşan RX6600 kartlı sistemden, HDMI ile görüntü alabiliyorum, monitorum olmadığı için televizyona HDMI ile bağladım sıkıntısız görüntü geldi, bugün display port ile monitöre bağlamaya çalışınca görüntü alamadım. HDMI ile televizyona bağlı ve sistem açıkken DP ile monitörde bağladım ilk görüntü gelmedi DP kablosuyla biraz oynayınca görüntü geldi sonra televizyondan bağlantıyı kesmek için HDMI kablosunu çıkardım ve çıkarınca monitördende görüntü gitti bir daha görüntü alamadım. İlk display port kablosunda sıkıntı var diye düşündüm kabloyu değiştirdim yine aynı monitoru başka sistemde denedim çalıştı. Bu arada DP oturmuyodu galiba o zaman tam yerine çentikleri oturmuyodu, sonra arkadaşımgile götürdüm onun monitorunde DP denedik görüntü alamadık ondan sonra HDMI denedik HDMI dende alamadık. arkadaşımın HDMI'i de DP'uda sağlam çalışıyor. Sonra eve geldim portların tam oturmadığını fark ettim ekran kartını sabitleyen vidayı söküp ekran kartı port yerini tam oturacak konuma getirip DP'u tam olarak oturttum yinede görüntü gelmedi fakat HDMI ile televizyona hala görüntü geliyor. Çok karışık bir durum napacağım bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim.

Aynı sorun bende var yeni aldım sistemi RX 6750 XT çözüm bulabildinizmi ekran kartını garantiye göndermek istemiyorum.

Aynı sorun bende var yeni aldım sistemi RX 6750 XT çözüm bulabildinizmi ekran kartını garantiye göndermek istemiyorum.

Hocam benim kasamdan dolayı ekran kartı DP girişi tam açıkta olmuyor bu yüzden DP tam oturmuyormuş. Ekran kartını biraz daha aşşaya kaydırdım sorun çözüldü ama baya uğraştırdı bunu bulana kadar.

@hazar21 aynı sorun bende de oldu bir anda görüntü gitti yeşil çizgiler geldi. hdmi ile görüntü geliyor ama displayden görüntü alamıyorum. çözüm buldunuz mu

@hazar21 aynı sorun bende de oldu bir anda görüntü gitti yeşil çizgiler geldi. hdmi ile görüntü geliyor ama displayden görüntü alamıyorum. çözüm buldunuz mu

Hocam selam çözüm bulabildin mi? Format attım bilgisayarıma ve formatttan sonra dp kablosu ile görüntü alamamaya başladım

Arkadaşlar aynı sorun bende biraz önce yaşadım. 1 saat kadar önce bilgisayarımı kapadım. Açmaya çalıştığımda ana ekranım gelmedi ve diğer ekranda takılmalar görünüyordu. Çözüm için ise yukarıda arkadaşında yaptığı gibi dp kablosunun monitördeki girişini ekran kartına ekran kartında olan girişi monitöre bağladım. Şuan her şey normale döndü.

Geri
Yukarı