DisplayPort kablosu ile BIOS'a girilmiyor

GevaudaN26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600x / Asrock Phantom Gaming Rx 6600xt / Colorful Cvn B550m Gaming Frozen / T-Force Delta Rgb White 2x8 CL18 3600 Mhz / Kingston A2000 500 Gb Nvmw M2 Ssd / Seagate Barracuda 2 Tb 7200 Rpm 256 Cache HDD / Performax Helix Beyaz Dış Kasa / Xigmatek X-power 650 Watt 80+ Psu / Arctic Freezer 34 Espor Duo Kule Tipi Soğutucu / Beyaz Sleeved Kablo Set
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
HDMI kablosu takınca BIOS'a ulaşabiliyorum fakat DisplayPort kablosu ile BIOS'a girmeye çalışınca görüntü yok diyor BIOS güncellemeside yaptım problemim düzelmedi bir bilgisi olan var mı?

Anakart: MSI B450M PRO VDH-Plus.

HDMI kablosu takınca BIOS'a ulaşabiliyorum fakat DisplayPort kablosu ile BIOS'a girmeye çalışınca görüntü yok diyor BIOS güncellemeside yaptım problemim düzelmedi bir bilgisi olan var mı?

Anakart: MSI B450M PRO VDH-Plus.
Monitörünün kaynak ayarını değiştirdin mi?

Bir diğer seçenek de HDMI kablosunu ana karta takıp görüntü alıyorsan BIOS'ta sadece onboard görüntü verme seçeneği seçili olabilir.

Tabii ki sadece BIOS'ta görüntü yok masaütüne ulaşabiliyorum.
Displayport görüntüyü biraz geç verdiği için BIOS tuşunu kaçırıyor olabilirsin. Bilgisayar açılır açılmaz tuşa basmayı dener misin?

Ek olarak yukarıda görüntü yok dediniz burada masa üstüne ulaşabiliyorum dediniz. Olayı tam anlamak açısından Displayport üzerinden BIOS'a girdiğinizde mi görüntü yok diyor yoksa Displayport ile bilgisayardan hiç görüntü mü alamıyorsunuz?

DisplayPort görüntüyü biraz geç verdiği için BIOS tuşunu kaçırıyor olabilirsin. Bilgisayar açılır açılmaz tuşa basmayı dener misin?

Ek olarak yukarıda görüntü yok dediniz burada masaüstüne ulaşabiliyorum dediniz. Olayı tam anlamak açısından DisplayPort üzerinden BIOS'a girdiğinizde mi görüntü yok diyor yoksa DisplayPort ile bilgisayardan hiç görüntü mü alamıyorsunuz?

Masaüstünde falan displayde her yerde görüntü var sadece BIOS girmeye çalışınca sinyal yok deyip kalıyor ayrıca tuşu kaçırmamak için Shift+yeniden başlatma şeklindede BIOS deniyorum hiçbir türlü giremiyorum displayde BIOS'a.

Masaüstünde falan displayde her yerde görüntü var sadece BIOS girmeye çalışınca sinyal yok deyip kalıyor ayrıca tuşu kaçırmamak için Shift+yeniden başlatma şeklindede BIOS deniyorum hiçbir türlü giremiyorum displayde BIOS'a.

HDMI kablosu takıp BIOS'a girin Boot ayarlarında launced CSM'yi etkinleştirin.

Bahsettiğiniz menüye girdim. Öyle bir ayar, seçenek bulamadım.

CSM (compatibility Support module) yazar. Onun içine girip etkinleştirin ya da bu videoyu izleyip 1:27 saniyede yapılanı izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CSM (compatibility Support module) yazar. Onun içine girip etkinleştirin ya da bu videoyu izleyip 1:27 saniyede yapılanı izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim anakartım MSI B450M PRO VDH Plus ve öyle bir ayar hiçbir sekmede yok.

Benim anakartım MSI B450M PRO VDH Plus ve öyle bir ayar hiçbir sekmede yok.

Peki BIOS Boot sekmesinin görüntüsü çekip atabilir misiniz? CSM ile alakalı bir problem bu aynı sorun bende de vardı bu şekilde çözdüm. ya da Display Port kablosu arızalı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı