DisplayPort Takınca Bilgisayar Açılmıyor

Furkanm.

Hectopat
Daha fazla  
DVI kablosu ile kullandığım monitöre S-Link marka DP kablosu aldım. Bilgisayar açıkken kabloyu taktığımda hiçbir sorun yok. Fakat bilgisayar kapalıyken DP kablosu takılı ise bilgisayarı çalıştıramıyorum. Power tuşuna bastığım zaman hiçbir tepki vermiyor. Kabloyu çıkardığımda ise bilgisayar sorunsuz çalışıyor. Ekran kartının firmware güncellemesi yapılırsa düzelebilir diye okudum, denedim ama faydası olmadı. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Monitör: ASUS VG248QE 24' 144Hz 1ms

Son düzenleyen: Moderatör:
Display port kablosunun dış metal çeperi kasaya değerek kısa devre yaptırıyor olabilir. O da tetiklemenin önüne geçebilir. Olası temasları kontrol ettiniz mi?

Temastan yana sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Yabancı forumlarda DP kabloda bulunan 20. pinin sorun oluşturabileceğini bunu bantla kapatıp deneyebileceğimizi yazıyor. Deneyip sonucunu buraya yazacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı