DisplayPort to HDMI 2.0 kablo önerisi

Monitör ayarlarında açık olması yetmez. GPU ile bağlantı kurması gerekir. Bunun içinde kablo şart. Şu an belki FreeSync ya da Adaptive Sync olarak iş görüyordur.
Ayrıca GPU'ya bağlı değilsin. İşlemciye bağlısın. Doğal olarak işlemcinin Hz kısıtlaması olur.
Çözünürlük ayarlarının neden olmadığını bilmiyorum. Ekran kartınız güncel mi? Bu resimde attığım gibi bir yer bekliyordum.

Eki Görüntüle 1850457

1 saat önce GeForce Experience'tan güncelleme yaptım. Windows 11 olmasıyla ilgili bir sorun olabilirmi?

1 saat önce GeForce Experience'tan güncelleme yaptım. Windows 11 olmasıyla ilgili bir sorun olabilir mi?

Windows 11 kullanmadığım için yorum yapamayacağım.
Aklıma Çözüldü: Laptop ile monitör çözünürlük uyuşmazlığı şu konuda ki olay geldi. Monitör seçili mi?
Bir de şu an bağlı olan kablo nedir? Özelliğini biliyor musun?
Monitör içinden çıkan kablo ise en az 1.4 HDMI olur. Masaüstü sistemde de 1.4 HDMI 144Hz verir. Laptopta da vermesi için GPU'ya bağlı olmak lazım. GPU'ya bağlı olmak için farklı bir port kullanman gerekebilir.
Dönüştürücü işi belli olmuyor. Fakat bildiğim sağlam bir dönüştürücü var.

Eğer laptopun ile mağazaya gidebilirsen bu kabloyu bir oyuncu monitöründe test ettirmeye çalış. 144Hz alabilirsen satın alırsın.

Windows 11 kullanmadığım için yorum yapamayacağım.
Aklıma Çözüldü: Laptop ile monitör çözünürlük uyuşmazlığı şu konuda ki olay geldi. Monitör seçili mi?
Bir de şu an bağlı olan kablo nedir? Özelliğini biliyor musun?
Monitör içinden çıkan kablo ise en az 1.4 HDMI olur. Masaüstü sistemde de 1.4 HDMI 144Hz verir. Laptopta da vermesi için GPU'ya bağlı olmak lazım. GPU'ya bağlı olmak için farklı bir port kullanman gerekebilir.
Dönüştürücü işi belli olmuyor. Fakat bildiğim sağlam bir dönüştürücü var.

Eğer laptopun ile mağazaya gidebilirsen bu kabloyu bir oyuncu monitöründe test ettirmeye çalış. 144Hz alabilirsen satın alırsın.
bu attığın ürünün ben internet sitesinde özelliklerine bakmıştım, orda çift yönlü kullanılamadığı display port ucunun bilgisayara girdiği ve hdmi kısmının sadece monitore girebildiği yazıyordu. Monitor içerisinden çıkanı kullanıyorum.

Laptopta MUX Switch yokmuş onunla alakalı olabilir mi?

Bu attığın ürünün ben internet sitesinde özelliklerine bakmıştım, orada çift yönlü kullanılamadığı DisplayPort ucunun bilgisayara girdiği ve HDMI kısmının sadece monitore girebildiği yazıyordu. Monitor içerisinden çıkanı kullanıyorum.

Laptopta MUX Switch yokmuş onunla alakalı olabilir mi?

Tak çalıştır diyor. Denenebilir. Aklıma başka yöntem gelmiyor.
Çünkü yazdığın bu konuda 165Hz destekli monitör en fazla 120 Hz veriyor uzunca konuştuk.
En son laptop 120Hz veremediğine vardık. Bu port kilidi anlamına geliyor. Lakin HDMI 2.0 girişi olan monitöre bağlantı hiç deneyen olmadı.

1688722184345.png

Çünkü yazdığın bu konuda 165Hz destekli monitör en fazla 120 Hz veriyor uzunca konuştuk.
En son laptop 120Hz veremediğine vardık. Bu port kilidi anlamına geliyor. Lakin HDMI 2.0 girişi olan monitöre bağlantı hiç deneyen olmadı.

Eki Görüntüle 1851345

Yardımların için çok teşekkür ederim. Bu konu da başka başlıklara rastladım, aynı laptopta başkaları da 120 Hz de kalmış. O yüzden laptopu satıp masaüstü toplamayı düşünüyorum. Tek çözüm yolu bu.

Eki Görüntüle 1851345

Dostum son bir şey sormak istiyorum. Ben bugün ablamın ASUS zenbook 13 laptopu ile de 144 Hz almayı denedim. Yine 120 Hz verdi. Acaba NVIDIA ekran kartı yok diye mi öyle oldu yoksa monitorun HDMI girişi ile ilgili bir sorun mu var?

Eki Görüntüle 1851345

Dostum son bir şey sormak istiyorum. Ben bugün ablamın ASUS zenbook 13 laptopu ile de 144 Hz almayı denedim. Yine 120 Hz verdi. Acaba NVIDIA ekran kartı yok diye mi öyle oldu yoksa monitorun HDMI girişi ile ilgili bir sorun mu var? Ayrıca aoc monitorlerin bazı forumlarda yine hdmi üzerinden max 120 verdiğini gördüm.

Son düzenleme:
Ayrıca AOC monitorlerin bazı forumlarda yine HDMI üzerinden Max 120 verdiğini gördüm.

Böyle bir şey hiç duymadım. Farklı bir konudur diye tahmin ediyorum. Çünkü monitör belirtilen Hz'yi vermemezlik yapmaz. Kendi başarına görüntü aktarımı yapmıyor. GPU'dan ya da sistemden görüntü alıyor. Yani uzantıya bakmak lazım.
Laptopun HDMI portu versiyonu, HDMI kablonun versiyonu ve özelliği sonra laptopun nereden yüksek Hz alabileceği portlara bakmak lazım.

Böyle bir şey hiç duymadım. Farklı bir konudur diye tahmin ediyorum. Çünkü monitör belirtilen Hz'yi vermemezlik yapmaz. Kendi başarına görüntü aktarımı yapmıyor. GPU'dan ya da sistemden görüntü alıyor. Yani uzantıya bakmak lazım.
Laptopun HDMI portu versiyonu, HDMI kablonun versiyonu ve özelliği sonra laptopun nereden yüksek Hz alabileceği portlara bakmak lazım.

Lenovo'nun kendi Support'una yazdım orada HDMI 2.0 girişi ile anca 165 alabileceğimi söylediler. Bilmiyorum artık sanırım 120 Hz kullanacağım çünkü bu iş oldukça yormaya başladı.

Lenovo'nun kendi Support'una yazdım orada HDMI 2.0 girişi ile anca 165 alabileceğimi söylediler. Bilmiyorum artık sanırım 120 Hz kullanacağım çünkü bu iş oldukça yormaya başladı.

Lenovo olayını zaten anlamıştık. Ben ASUS için konuşuyordum.

Lenovo HDMI 2.0 girişi olan monitör istiyor. Bunu da deneyen aramızda olmadı. Fakat tek seçenek zaten bu. Lenovo maalesef çoklu port koymamış laptopa ve günümüz teknolojisine yakışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı