DisplayPort to HDMI ile HDMI to DisplayPort arasındaki fark

AhmetPiker

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 tane monitörüm var, ikisi de HDMI girişli kasada ise 1 tane HDMI çıkış var. HDMI to DP mı yoksa DP to HDMI mı? bir de ekstradan HDMI to DP diye bir şey bulamadım, bir de arasında ne fark var? Ve link atar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
DisplayPort to HDMI; DisplayPort çıkışını HDMI kablo ile kullanacak hale getiren dönüştürücü, HDMI to DisplayPort ise tam tersi. Sanırım fazlalık monitörünüz için 1 tane daha hdmi çıkışına ihtiyacınız var , Displayport to HDMI dönüştürücü almanız gerekiyor.

DP to HDMI: Kaynak DP, monitör HDMI girişli
HDMI to DP: Kaynak HDMI, monitör DP girişli

Elde iki adet HDMI girişli monitör var sanırım. Kasada da birer adet HDMI ve DP varsa, bir HDMI çıkış direkt bağlayıp ikinci monitör için DP to HDMI çevirici alınması gereklidir.

Arkadaşlar 2 tane monitörüm var, ikisi de HDMI girişli kasada ise 1 tane HDMI çıkış var. HDMI to DP mı yoksa DP to HDMI mı? bir de ekstradan HDMI to DP diye bir şey bulamadım, bir de arasında ne fark var? Ve link atar mısınız?
Kimse yanlış anlamasın kafam karıştı vallah. İkisinin isimleri ters olsa bir şey olur mu arkadaş onu soruyor anladım ben.

DP to HDMI: Kaynak DP, monitör HDMI girişli
HDMI to DP: Kaynak HDMI, monitör DP girişli

Elde iki adet HDMI girişli monitör var sanırım. Kasada da birer adet HDMI ve DP varsa, bir HDMI çıkış direkt bağlayıp ikinci monitör için DP to HDMI çevirici alınması gerek

Önerdiğiniz bir DP to HDMI var mı link atar mısınız?

Dişi ve erkek var. HDMI'ı şu an nereye takıyorsun? Aynı şekilde DP'yi? Dişi parçalar genelde kurumsal satış olduğu için hiç karşına çıkmamıştır.

Hocam ekran kartında DP ve TV HDMI bağlayacağım ama görüntü kalitesi düşüyormuş 4 k olanları al diyorlar 60 Hz. Birisinde oyunu ayarlayacağım birisinde dizi film.

Yeni konular

Geri
Yukarı