DisplayPort'tan görüntü alamama sorunu

bilalsekerr

Hectopat
HDMI'da kullanırken sıkıntı yaşamazken, display port girişli monitör aldım taktığımda anakart görüntüsü geldikten sonra masaüstü geleceği zaman görüntü gidiyordu monitör PC kapalı gibi kendini tasarruf moduna alıyordu tekrar eski HDMI bağlantısı yaptım PC'yi açtım ekran kartı Driver sürücüsünü tamamen kaldırdım sonra Display Port bağlantılı monitörü taktım baktım açılıyor o şekilde Driver sürücüsünü yüklemek istedim her şey yolunda yükleniyorken bir ara gittim geldim baktım yine aynı monitör hiçbir şekilde açılmıyor. Şu an yine HDMI bağlantı ile girdim Driver'lerı kaldırdım ve bu şekilde bekliyorum yardımcı olabilecek var mı nasıl bir yol izlemem lazım?

Aynı kablo ile başka cihaza takıp dene olmazsa monitör ayarlarını sıfırla o da olmazsa BIOS'a göz at o da olmazsa HDMI kullan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kablo ile başka cihaza takıp dene olmazsa monitör ayarlarını sıfırla o da olmazsa BIOS'a göz at o da olmazsa HDMI kullan.

Şurada ekran kartı adı yazdığı zaman monitörün görüntü gidiyor yani ekran kartını güncellediğim zaman. HDMI girişi yok olsa kullanırım zaten Display Port var sadece. HDMI bozul bir TV var idareten onu kullanıyordum.

Dosya Ekleri

• 38983E4C-AFEC-4F96-A849-B7F677D74677.jpeg
    38983E4C-AFEC-4F96-A849-B7F677D74677.jpeg
    2,9 MB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam valla sorun yazılımsal gibi görünüyor. Ekran kartının başka yuvasına takmayı dene olmazsa DDU ile ekran kartının ve intel (varsa) driver kaldırıp sadece AMD yüklemeyi dene.

Hocam valla sorun yazılımsal gibi görünüyor. Ekran kartının başka yuvasına takmayı dene olmazsa DDU ile ekran kartının ve intel (varsa) driver kaldırıp sadece AMD yüklemeyi dene.
Baya araştırdım driverları kaldırmayı deniyorum kalkıyor gözüküyor tekrar geri geliyordu. Program buldum onunla kaldırdım tamamen yoksa display portu hiç görmüyordu. Sürücü yüklü değilken çalışıyor da yükleyince gidiyor bakalım bidaha deneyeceğim. Bu sefer başında beklicem
Sürücüyü kaldırırken dediğin programı kullandım zaten

Geri
Yukarı