Distributedcom 10016 hatası

KAPTANELVIS

Kilopat
Daha fazla  
Power tuşuna basınca PC elektrik alıyor fakat açılış ekranına geçmesi uzun sürüyor. Yeni oluşan sorun.
Yaklaşık 1 ay civarı öncesine kadar bilgisayarımın kasa Power düğmesine bastıgımda bir iki saniye içerisinde "bip" sesi gelir ve anakart tanıtım ekranı, sonrasında HDD listesi ve cihaz açılış ekranı gelir bilgisayarım açılırdı.
SSD HDD içinde sistemim kurulu oldugu için cok kısa sürede cihazım açılırdı.

1 kadar önce Windows güncellemesi geldikten sonra bu değişti.
O dönem bir de elektrik kesintisi olmuştu fakat bu sorunun donanımsal olmadıgı yönünde düşüncelerim güçlü.

Sorunum, Power düğmesine bastıgımda güç kaynagı kasayı yani işlemciyi vs açıyor, fanlar çalışuıyor fakat siyah ekranda bekliyor belki 1 Dk'ya yakın süre.
Sonra "bip" sesi duyulup anakart marka ekranı, ardından HDD listesi ve sonra sistem açılışı gerçekleşiyor.

Olması gerekenden farkı bu.

Olay görüntüleyicisinde açılıştaki aldıgım 2 hatayı asagıya ekliyorum.
Ayarlarla ilgili yazılımsal bir sistem sorunu oldugunu düşünüyorum fakat çözümünü bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 0.JPG
    0.JPG
    150,7 KB · Görüntüleme: 25
  • 00.JPG
    00.JPG
    116,4 KB · Görüntüleme: 18
  • 1.JPG
    1.JPG
    167,2 KB · Görüntüleme: 19
  • 11.JPG
    11.JPG
    109,3 KB · Görüntüleme: 21
  • 2.JPG
    2.JPG
    167,2 KB · Görüntüleme: 13
  • 22.JPG
    22.JPG
    107,8 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Power tuşuna basınca PC elektrik alıyor fakat açılış ekranına geçmesi uzun sürüyor. Yeni oluşan sorun.
Yaklaşık 1 ay civarı öncesine kadar bilgisayarımın kasa Power düğmesine bastıgımda bir iki saniye içerisinde "bip" sesi gelir ve anakart tanıtım ekranı, sonrasında HDD listesi ve cihaz açılış ekranı gelir bilgisayarım açılırdı.
SSD HDD içinde sistemim kurulu oldugu için cok kısa sürede cihazım açılırdı.

1 kadar önce Windows güncellemesi geldikten sonra bu değişti.
O dönem bir de elektrik kesintisi olmuştu fakat bu sorunun donanımsal olmadıgı yönünde düşüncelerim güçlü.

Sorunum, Power düğmesine bastıgımda güç kaynagı kasayı yani işlemciyi vs açıyor, fanlar çalışuıyor fakat siyah ekranda bekliyor belki 1 Dk'ya yakın süre.
Sonra "bip" sesi duyulup anakart marka ekranı, ardından HDD listesi ve sonra sistem açılışı gerçekleşiyor.

Olması gerekenden farkı bu.

Olay görüntüleyicisinde açılıştaki aldıgım 2 hatayı asagıya ekliyorum.
Ayarlarla ilgili yazılımsal bir sistem sorunu oldugunu düşünüyorum fakat çözümünü bilmiyorum.
bircok araştırma yaptım bütün videoları izledim denedim ve format attım düzelmedi

Bunun yazılımsal bir sorun oldugu kanaati çok daha güçlü görünüyor.

Formatı hdd'yi tamamen silerek eski yöntem şeklinde mi yaptınız yoksa win10 aracı ile sıfırlayarak mı?
direk ssd yi temizledim sonra temiz kurulum yaptım. ama bazı araştırmalarımda sorunun güç kaynağı değiştirilince çözüldüğünü iddia edenler var ben denedim olmadı ve aniden kapanıyordu pc . tamirciye verdim anakart chipset bozuk dedi tamir ettti. hala hatayı alıyorum ama artık kapanmıyor

direk ssd yi temizledim sonra temiz kurulum yaptım. ama bazı araştırmalarımda sorunun güç kaynağı değiştirilince çözüldüğünü iddia edenler var ben denedim olmadı ve aniden kapanıyordu pc . tamirciye verdim anakart chipset bozuk dedi tamir ettti. hala hatayı alıyorum ama artık kapanmıyor
Daha evvelden başıma şöyle birşey gelmişti,pc kasasının power (aç-kapa) düğmesine tam basamadım kasa elektrik aldı,ışıkları yandı,fan dönmeye başladı fakat bekledi sistem açılışı gelmedi.
Düğmeye basılı tutup kapatıp yeniden açtım normal şekilde basarak ve sistem açıldı.
Acaba diyorum power düğmesi mi sorun cıkartıyor.
Anakarta power dügmesinin giren soketine direk metal dokundurup acarak deneyecegim eger sorunsuz acılırsa power dügmesini değiştirme yoluna gidicem.

Anlamsız bir hata ama çözümü olmalı.

Daha evvelden başıma şöyle birşey gelmişti,pc kasasının power (aç-kapa) düğmesine tam basamadım kasa elektrik aldı,ışıkları yandı,fan dönmeye başladı fakat bekledi sistem açılışı gelmedi.
Düğmeye basılı tutup kapatıp yeniden açtım normal şekilde basarak ve sistem açıldı.
Acaba diyorum power düğmesi mi sorun cıkartıyor.
Anakarta power dügmesinin giren soketine direk metal dokundurup acarak deneyecegim eger sorunsuz acılırsa power dügmesini değiştirme yoluna gidicem.

Anlamsız bir hata ama çözümü olmalı.
illaki deneyin sonuçları burdan paylaşın belki işime yarar

Elbette paylaşıcam.
Umarım çözebiliriz bu can sıkıcı problemi.

Dün power supply'yi götürüp test cihazı ile baktırdım.
Voltajları düşük vermekte yani 12 voltu 11.9 gibi.
Power da sorun oldugu kanaati oluştu şimdi.Aç-kapa dügmesini kontrol ettirdim sorun yok denildi.

Bilginiz olsun,power supplynizi kontrol ettirin,belki de sorun bundan kaynaklı eger masaüstü pc kullanıyorsanız tabi.

Son düzenleme:
Elbette paylaşıcam.
Umarım çözebiliriz bu can sıkıcı problemi.

Dün power supply'yi götürüp test cihazı ile baktırdım.
Voltajları düşük vermekte yani 12 voltu 11.9 gibi.
Power da sorun oldugu kanaati oluştu şimdi.Aç-kapa dügmesini kontrol ettirdim sorun yok denildi.

Bilginiz olsun,power supplynizi kontrol ettirin,belki de sorun bundan kaynaklı eger masaüstü pc kullanıyorsanız tabi.
bnede çok test yaptım 11.9 gibi değerler almıştım ama 3 farklu psu da da bendeki durum aynıydı ve voltaj değerlerinin normal olduğu söylendi
psu değiştirip bilgisayarcıda vesayre deneyin

bnede çok test yaptım 11.9 gibi değerler almıştım ama 3 farklu psu da da bendeki durum aynıydı ve voltaj değerlerinin normal olduğu söylendi
psu değiştirip bilgisayarcıda vesayre deneyin
Tuhaf bir durum.Birde hdd,ram vb donanımları program ile test edip sorun varmı kontrol edip enson power supplyde yogunlaşıcam gibi görünüyor tablo.
Gelişmeleri yazarım buradan.

Geri
Yukarı