Oyun Divinity 2 %65 indirimle 26 TL

İlk oyun oynanmadan direkt 2. oyuna giriş yapılır mı, hikaye bağlantısı falan var mı? İndirimdeyken sadece 2. oyunu almıştım başlayasım var da tek oynarken sarar mı diye bir düşünce içerisindeyim.

Oyunu daha önce bitirdim ve 1. oyunla bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Her ne kadar 1. oyunun hikayesini bilmesem de oynarken bir boşluk hissetmedim. Oyunun başında klişe gelse de hapishaneye düşen bir mahkumu oynuyorsunuz ve olaylar gelişiyor. Ayrıca bu oyun tek kişilik oynanabiliyor ancak co-op olarak 4 kişi ile de oynayabiliyorsunuz ve çok daha eğlenceli.

Mümkünse co-op oynamayın. Oyun harika ve arkadaşlarla kesinlikle daha eğlenceli ona lafım yok ama iki sefer oyuna başladım arkadaşlarımla ve bi' süre sonra artık çeşitli nedenlerle oyunu bitiremedik. 100 saat var hala oyun bitmedi sürekli farklı arkadaşlarla baştan başladığım için.

İlk oyun oynanmadan direkt 2. oyuna giriş yapılır mı, hikaye bağlantısı falan var mı? İndirimdeyken sadece 2. oyunu almıştım başlayasım var da tek oynarken sarar mı diye bir düşünce içerisindeyim.
Hiç düşünmeyin, eternal paketi alın. Hem daha ucuza geliyor hem de ilk oyunlar da var.
Hikaye olarak ilk oyunun sonu ile bağlantılı başlıyor ama sonrasında kendi hikayesine devam ediyor. Çok bir şey kaybetmezsiniz ama olay örgüsü biraz tuhaf gelebilir.

Kötü kahramanın sonu geliyor ama ikinci oyunda bunun üzerine olan daha kötü olaylar ve kaos baş gösteriyor. Hikaye de bu şekilde başlıyor ikinci oyunda.

Hikaye tek bir ana görev gibi düşünmemek lazım, Act 1'de bile onlarca ana görev ve bir o kadar yan görev mevcut, görevleri bitiş şekli bile farklı olunca haliyle oyunda farklı senaryolar kurmak ve tam RPG oyunu keyfi almak muazzam.
Bunun bir üstü (oynamadım ama takip ettim) BG3 sanırım.

Bu arada 1. ve 2. Oyunun Türkçe çevirisi mevcut, bedava. Makine çeviri olmaması doğallığı güçlendiriyor.

10/10 tavsiye.

Yeni konular

Geri
Yukarı