Diz kapağı çıkan birisi okul için heyet raporu alabilir mi?

tasaworxq

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, diz kapağım sürekli çıkıyor. Doktorum ameliyat olacağımı söyledi, okulumdan dolayı hazirana erteledik. Ama 1. dönem dizimden dolayı stajıma ve okuluma devam edemedim, devamsızlığım artmış durumda. Okulun benden heyet raporu istemesi evet belki milli eğitim böyle istiyordur ama heyet raporu almak için bir sakatlık vs. gerekmiyor mu veya bir tedavi altında olma gibi. MHRS'den randevu aldım, umarım verirler ama size sorum, herhangi bir ücret ve heyet raporu almanın bir sakıncası olur mu hayatımda? Biliyorum, çok şüpheci yazıyorum ama internette çok şey okudum.

Çok sağolun şimdiden.

Son düzenleme:
Herhangi bir ücret ve heyet raporu almanın bir sakıncası olur mu hayatımda?

Mevzuat.gov.tr:
(Değişik ikinci fıkra: 17/4/2008-5754/39 md.) 60 ıncı madde gereği genel sağlık sigortalısı sayılanların çocukları, ana ya da babanın tescil edilmiş olmasına bakılmaksızın ve ayrıca bir işleme gerek olmaksızın 18 yaşını dolduruncaya kadargenel sağlık sigortalısı veya genel sağlık sigortalısının bakmakla yükümlü olduğu kişi olarak sağlık hizmetlerinden ve diğerhaklardan yararlandırılır. 18 yaşından küçük çocuğun ana ve babası da yok ise 18 yaşını dolduruncaya kadar 60 ıncımaddenin birinci fıkrasının (C) bendinin (7) numaralı alt bendi kapsamında primi devlet tarafından ödenmek üzere genelsağlık sigortalısı sayılır.

Heyet raporu almanın hangi konuda sakıncası olmasından çekiniyorsunuz? Örneğin, 15 yaşında heyet raporu alıp, şu an 38 yaşında olan bir tanıdığım var hem özel sektörde çalıştı, hem devlette bir sorun yaşamadı.

Geri
Yukarı