Dizi izleyerek ve RPG oynayarak İngilizce kelime öğrenmek

lakebodom

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam. YDS öğrencisiyim. İletişim kurabilecek kadar İngilizce biliyorum. Kelimeleri de dizilerden ve RPG oyunlarından öğrenmeyi tercih ediyorum. Bu yaptığım şey doğru mu yoksa başka bir tavsiyeniz var mı? Eğer varsa bana İngilizce word kitabı-kartı önerebilir misiniz?

RPG oyunlardan ziyade hikaye odakli giden oyunlari oynamaya calisin. Ozellikle GTA tarzi gunluk konusmalarin bolca gectigi oyunlar. Soruna cevap olarak da, akici konusmak icin illa ki konusma pratigi yapman gerekecek, sadece duymak yetmez. Kelime dagarcigi icin yaptigin sey iyi.

YDS'de göreceğiniz kelimeler daha çok akademik ve metinlere bağlı kelimelerdir. Örnek vermek gerekirse, "So" gibi bağlaçlar YDS sınavların da çok kullanılmaz. "Therefore veya "Consequently" gibi bağlaçlar mevcuttur. Kısacası YDS veya IELTS gibi sınavlara girecekseniz, bu tarz bir çalışma programının faydası olmayacağı kanaatindeyim.

Not: Bahsettiğim bağlaçların hepsi aynı anlama gelmektedir ancak kullanım tarzları ve akademik konularda kullanımları farkılıdır.

Geri
Yukarı