dizifilmoyunculuk.com dolandırıcılık mı?

Sitenin whois bilgilerini kontrol etmek istedim ve karşıma ilginç bir şey çıktı.

dizifilmoyunculuk.com sitesi;

mc1.nefeshukukburosu.com
mc2.nefeshukukburosu.com

DNS adreslerine yönlendirilmiş ve kayıt tarihi 2022-07-08. Bir de nefeshukukburosu.com 'un whois bilgilerine bakayım dedim. Ne hikmettir ki o da 2022-01-25 tarihinde kayıt edilmiş ve aynı adreslere yönlendirilmiş. DNS adresleri olan domainde ise boş bir plesk paneli var. DNS'in bulunduğu domainin ipsine de bakılırsa Almanya gözüküyor ki muhtemelen türkiyeye yakın olduğu için seçildi. Bu tarz şeyler biraz tuhaf gelebilir ama bu tarz şeylerde artık domain güvenilirlik faktörüne bakar oldum. Çünkü bir isim bir kere kötülendiği zaman üstünden o leke kalkmıyor. Ki şikayet varda da paralarının alınıp dönülmediğini söyleyenler olmuş. Sanki kaynak bilgilerini saklama ihtiyacında bulunmuşlar gibi. Bence pek itibar etmemelisiniz.

Dolandırıcılık. Sizi dataya almak için fotoğraf çekimi, kayıtların oluşturulması gibi süreçlerden para isteyerek kazanç elde ediyorlar. 1000 kişi kayıt olup para verdiyse 10 kişi figüran olarak alt dizilerde rol alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı