Dizüstü bilgisayar almak için beklenmeli mi?

Ahmet_N34

Hectopat
Yer
Andromeda Gökadası
Daha fazla  
Yaklaşık 10.000 TL bütçem var. Ama bu bütçeye GTX 1650 Ti, RTX 3050 gibi modeller var. Ama benim uzun zamandır bir GTX 1660 Ti hayalim var. Bunun için beklemeli miyim? İçimden bir ses bekle diyor ama bazıalrı da daha da artacak diyor. Şu an da kafam çok karışık ne yapmalıyım?

(Normalde bayramdan sonra 1-2 hafta içinde alacaktım ama şimdi eylül veya Ekim'e doğru almayı düşünüyorum)

Yaklaşık 10.000 TL bütçem var. Ama bu bütçeye GTX 1650 Ti, RTX 3050 gibi modeller var. Ama benim uzun zamandır bir GTX 1660 Ti hayalim var. Bunun için beklemeli miyim? İçimden bir ses bekle diyor ama bazıalrı da daha da artacak diyor. Şu an da kafam çok karışık ne yapmalıyım?

(Normalde bayramdan sonra 1-2 hafta içinde alacaktım ama şimdi eylül veya Ekim'e doğru almayı düşünüyorum)

Bence beklemelisin düşüceğini düşünüyorum.

Kasım'da indirimler başlar ama fazla zam yapılabilir o zamana kadar. 3050 olan güzel fiyatlı bir sistem bulursanız onu alın derim.

Kasım'da indirimler başlar ama fazla zam yapılabilir o zamana kadar. 3050 olan güzel fiyatlı bir sistem bulursanız onu alın derim.

11400h + RTX 3050 var 9500 TL'ye ama bende RTX 3060 veya GTX 1660 Ti istiyorum. RTX 3050 DLSS ile bile zor yetişiyor 1660 Ti'a. RTX performansı da düşükmüş. O yüzden bu beni itti karttan. Yaz sonunda alacağım sanırım. Belki birazda ben çalışırsam 11.000 TL'ye RTX 3060 bulabilirsem kaçırmam.

11400h + RTX 3050 var 9500 TL'ye ama bende RTX 3060 veya GTX 1660 Ti istiyorum. RTX 3050 DLSS ile bile zor yetişiyor 1660 Ti'a. RTX performansı da düşükmüş. O yüzden bu beni itti karttan. Yaz sonunda alacağım sanırım. Belki birazda ben çalışırsam 11.000 TL'ye RTX 3060 bulabilirsem kaçırmam.

En iyisi gibi geldi bana kasım beklenebilir bu arada.

Bende almayı düşünüyorum. Bütçem yaklaşık 16-17k ve istediğim cihaz da hemen hemen şu seviyelerde: i7-11800H - RTX 3060 - 16GB Ram(3200Mhz) 512GB SSD(okuma yazma yüksek)

10.08.2021 tarihine kadar bekleyeceğim, belki stoklar yenilenir vs diye. Eğer stoklar yenilenmez ve fiyatlar yine bu tarzlarda kalırsa önümde 2 seçenek var.

1- Ekran Kartından feragat edip GTX 1660Ti düşmez ve belki Ram'i vs arttırmak. Çünkü oyunlarda çokta lüks aramıyorum. Sonuçta bu kartlar hala taş gibi ve internetteki testlere baktığımda kötü olmadıklarını görüyorum.

2- Kasım sonunu bekleyip Black Friday'de iyi bir cihaz almak. Daha önce hiç Black Friday'i tecrübe etmedim durum ne olur bilmiyorum. Aslında 4 ay beklemek de istemediğim için bu ihtimali çok düşük görüyorum.

Büyük ihtimal en geç 15 Ağustos gibi bir cihaz alırım. Tabi piyasanın anası bellenip istediğim tarzda cihazlar tükenmez ise.

Bende almayı düşünüyorum. Bütçem yaklaşık 16-17k ve istediğim cihaz da hemen hemen şu seviyelerde: i7-11800h - RTX 3060 - 16 GB RAM(3200MHz) 512 GB SSD(okuma yazma yüksek)

10.08.2021 tarihine kadar bekleyeceğim, belki stoklar yenilenir vs diye. Eğer stoklar yenilenmez ve fiyatlar yine bu tarzlarda kalırsa önümde 2 seçenek var.

1- ekran kartından feragat edip GTX 1660 Ti düşmez ve belki RAM'i vs arttırmak. Çünkü oyunlarda çok da lüks aramıyorum. Sonuçta bu kartlar hala taş gibi ve internetteki testlere baktığımda kötü olmadıklarını görüyorum.

2- Kasım sonunu bekleyip Black Friday'de iyi bir cihaz almak. Daha önce hiç Black Friday'i tecrübe etmedim durum ne olur bilmiyorum. Aslında 4 ay beklemek de istemediğim için bu ihtimali çok düşük görüyorum.

Büyük ihtimal en geç 15 Ağustos gibi bir cihaz alırım. Tabi piyasanın anası bellenip istediğim tarzda cihazlar tükenmez ise.

Öyle demeyin hocam, her zaman bu tarz kalmayacak. Oyunlar, işletim sistemleri vs. her güncelleme ile ağırlaşıyor. Belki bu yıl yüksek ayarlarda oynadığımız oyunu seneye orta ayarlarda oynayacağız. Ben de 4 ay beklemek istemiyorum ama eğer fiyatlar düşmezse mecbur indirim bekleyeceğim.

Geri
Yukarı