Dizüstü bilgisayar aşırı yavaşladı

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
Merhaba forum üyeleri, yaklaşık 3,5 yıldır kullandığım dizüstü bilgisayarım aşırı derecede yavaşladı. Bilgisayarım ilk aldığım zamanlar böyle değildi. İçinde SSHD olmasına rağmen şu anda çok yavaş. Yani açılma hızını geçtim; kendine gelme süresi ve herhangi bir şeye tıkladığımda açılma süresi bile çok uzun. Örneğin, tarayıcıya tıkladığımda 10-15 saniye bekliyorum. Kısacası, artık rahat kullanamamaya başladım. Şu anda 17 oyun yüklü. Bununla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama orijinal olmayan oyun da var içerisinde. Ben bu yavaşlığı düzeltmek için ne yapabilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dostum iç dış bakım çok etkili laptopta. Bence her şeyini yedekleyip şöyle temiz bir bakım yap, temizle cihazı. Tozunu,kirini falan al. Faydası olacaktır.

Güç seçeneklerinden performansın seçili olduğundan emin olun. Bilgisayarın içine de bir güzel temizlettirin. Yine bir düzelme olmazsa format atabilirsiniz.

Dostum iç dış bakım çok etkili laptopta. Bence her şeyini yedekleyip şöyle temiz bir bakım yap, temizle cihazı. Tozunu,kirini falan al. Faydası olacaktır.
Aslında yazın hem içini temizlettirip macununu yeniletmiştim. Daha yeni değil mi? Ne sıklıkla yapmalıyım?
Güç seçeneklerinden performansın seçili olduğundan emin olun. Bilgisayarın içine de bir güzel temizlettirin. Yine bir düzelme olmazsa format atabilirsiniz.
Bilgisayar zaten performans modunda. Alabileceğim performansın en üstünü aldığımı düşünüyorum. Son 1-2 aydır böyle olmaya başladı. Normalde böyle değildi. Son birkaç haftadır ise baya bir kötüleşti.
Yeni bir SSD alıp bilgisayarınıza takacaksınız. İsteğe göre klonlama yapabilir veya temiz Windows kurabilirsiniz.
Şu anda SSD alamam büyük ihtimalle. Olmadı format atacağım.
Ayrıca bilgisayarınızda boş ve kullanılmayan dosyalarınızda birikmiş olabilir bunları da temizlemeniz gerekebilir.
Düzenli olarak yapıyorum ama çok bir etkisini göremedim açıkçası. Şu anda yapsam bile bu aşırı derecede yavaşlığa çok etkisi olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı