Dizüstü bilgisayar ekran değişimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

349398

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Türkiye
Merhaba, elimde HP BW019NT dizüstü bilgisayar bulunmakta. Laptopumun ekranı kırıldı, yeni bir ekran alıp kendim takacağım. Fakat sorum şu ki; benim laptopum normalde 1366X768 çözünürlüğe sahip. Ben gidip 1920X1080 ekran alırsam sıkıntı çeker miyim? Uyumlu, sorunsuz çalışır mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen takamazsınız, pin sayıları uyuşmayabilir. Aynı model ekrandan alıp takın.

Ekran kartın 1920x1080 çözünürlüğü destekliyor ise çalışır. Desteklemiyor ise çalışmayabilir ya da düşük çözünürlük ile çalışabilir.

Ekran kartın 1920x1080 çözünürlüğü destekliyor ise çalışır. Desteklemiyor ise çalışmayabilir ya da düşük çözünürlük ile çalışabilir.

Ekran kartımın destekleyip desteklemediğini nereden öğrenebilirim?
2 kez laptop ekranı değiştirdim. Öncelikle inç uyuyor mu, ona bakmalısınız. Sonra ise pin sayısının aynı olması lazım. Yoksa aldığınız ekran elinizde patlar.

Sağ olun, dikkat edeceğim.
Üzerindeki ekranın modeli ne?

Valla bilmiyorum hocam nerede yazar?

Ekran modeline Aida64 ile bakabilirsiniz
Teşekkürler.
Uyumlu ise takılır, bazı laptop maodellerinde farklı paneller olabiliyor, önemli olan uyarmı ona bakman. Yoksa çözürlük değeri sorun olmaz.
Sağ olun.
Uyumlu ise takılır, bazı laptop maodellerinde farklı paneller olabiliyor, önemli olan uyarmı ona bakman. Yoksa çözürlük değeri sorun olmaz.
Hocam tekrardan merhaba. Yakın zamanda ekran panelini almayı düşünüyorum (hâlâ almadım evet). İnternette uzun süredir araştırma yapıyorum ve şöyle bir şey ile karşılaştım, ekranı 1366x768'den 1920x1080'e yükseltirken bilgisayarın içinden panele bağlanan kablonun da değişmesi gerekiyormuş, böyle bir şey var mıdır?

Konuyu hortlatıyorum, herkese tekrardan merhaba. :) İnternetten 1920x1080 bir panel aldım ve sıkıntısız çalıştı çok şükür. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. N11 üzerinden aşağıdaki ürünü aldım, AU Optronics marka bir ekran geldi, memnunum. Ayrıca uyum garantisi veremem ama herkese ekranını 1366x768'den 1920x1080'e yükseltmesini tavsiye ederim, kalite farkı bariz belli oluyor.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı