Dizüstü bilgisayar fişini çekip taktıktan sonra açılmıyor

Randall123

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. 1 hafta önce 2. el olarak aldığım laptopta sıkıntı oluştu. Nasıl çözülür bilmediğim için buraya danışmaya karar verdim.

Bugün hiç sıkıntısız oyun oynarken bir anda pembe, mavi, siyah renkleri olan çizgili bir ekran çıktı. Bilgisayara hiçbir şey yapamıyordum. Biraz bekledim geçer diye ama geçmedi. Ben de fişini söktüm. Bilgisayarın bataryası da bitik olduğu için direkt kapandı.

Daha sonra açmaya çalıştığımda bilgisayarın bütün ışıkları yandı lakin prizi soktuğumda yeşil yanan yer bilgisayar açıldığında kırmızı yanıyordu ve bilgisayar açıldığında disk tarafından "cızz" gibi bir ses geliyor, fan sesi yok oluyor. Üstüne üstlük ekrana da hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Bunun nedeni nedir ve nasıl çözerim? Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

Merhaba
Almış olduğunuz cihazın daha önce ekran kartı ısıtılmış olabilir bazı modellerde ise kronik olarak bu problem oluyor.
Ekran kartı chipset onarımları 380 TL 6 ay garantisi oluyor. Eğer chipsetin kendisi bozuksa fiyat yükselir. Bu işlemin Bga cihazı olan yerlerde yapılması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı