Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenmeli?

CoolMucit

Hectopat
Laptop'un kasasını çok uzun süredir temizlemedim. Temizleden önce de size sormak istedim, çünkü internet de çoğu kişi temizlik sonrası laptop açılmıyor yazmış.
Laptop'un kapağını açıp elektrikli süpürge ile temizlersem, anakartta elektriklenme ya da benzeri bir sorun çıkar mı?
Bir de bilgisayarın ekranı kapalıyken ıslak peçeteyle temizlersem sorun çıkar mı?

Laptopun içini elektrikli süpürge ile temizleyeni ilk kez duyuyorum.

Bilgisayar çok eski değilse heatsink sistemi vardır zaten. Heatsink fanının içini açıp küçük bir fırçayla kenardaki ve hava giriş-çıkışlarındaki tozlarını almanız yeterli olur. Uzun süredir değişim yapılmamışsa termal macununu da kaliteli bir macun kullanarak değiştirebilirsiniz.

İnternete marka modelini yaz bilgisayarın nasıl açılıyor izle sonra aç güzelce boya fırçası hafif sert olacak onunla tozları al sonra varsa kompresör uzaktan bir tut çek tertemiz oluyor.

Nazik davrandığınız sürece bir sıkıntı çıkmayacaktır. Dizüstü bilgisayarlarda temizlik çok önemlidir ciddi performans sorunlarına yol açıyor. Temizledikten sonra mutlaka termal macunu yenilemeyi unutma uzun süre temizlemedim diyorsun ki dizüstü bilgisayarlarda 6 ayda termal macun yenilemek performans için önerilen bir şey.

Vallaha ben fakir markasının ekran temizleme jelini almıştım sprey şeklinde içinden kendi bezi de çıkıyor zaten. O beze ortalama bir uzaklıktan 2 kez püskürtüp ekranı siliyorum. Arka kuru kısmıyla da kasanın kalanını siliyorum.

Laptop'un kasasını çok uzun süredir temizlemedim. Temizleden önce de size sormak istedim, çünkü internet de çoğu kişi temizlik sonrası laptop açılmıyor yazmış.
Laptop'un kapağını açıp elektrikli süpürge ile temizlersem, anakartta elektriklenme ya da benzeri bir sorun çıkar mı?
Bir de bilgisayarın ekranı kapalıyken ıslak peçeteyle temizlersem sorun çıkar mı?

Islak mendilden ziyade mikrofiber bir bez ile bile silseniz daha iyi olur. Eger ki ekran temizleme spreyi edinirseniz cok daha temiz bir ekraniniz olur.

Laptop temizligi ile ilgili youtube da cok detayli videolar var. Bende oradan izleye izleye kendiminkini temizledim. Termal macun yeniledim. Fan sesi ve isinma konularina buyuk oranda katkisi oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı