Dizüstü bilgisayar pili şarj olmuyor

Bilgisayarlar için istenen bir durum değil ama makinalar o kadar kırılgan değil, yani 2 kere kesildi diye bozulmazlar ama sürekli yaşanan bir durum olursa sorun oluşturabilir.

Öncelikle bataryanın sağlam olduğu üzerinden ne yaparıma odaklanmanı tavsiye ederim.

İyi geceler.

Öncelikle size de çok teşekkür ederim. Dediğim gibi 1-2 ay kadar bu şekil kullanacağım ardından hemen servise vereceğim. Son olarak aniden elektrikler giderse bir sorun olur mu acaba ?

Ani elektrik gitmelerde sorun yaşanabilir. 2 sene içinde başıma gelmedi. Ama bazen 1 gün olur o gün başına gelebilir.

Battery wear level diye yazar.
Batarya kullanıldıkça içindeki pillerin şarj tutma yüzdesi düşer, o yüzdeyi gösteriyor. Pillerin sağlam olması bataryanın çalışması için tek başına yeterli değil ama önemli bir belirteç.

Gerçi mevcut durumda sağlıklı bir ölçüm yapamayabilir çünkü aslında ilk potansiyel ile son full şarj arasında orantı kuruyor.

Çok tuhaf ben eski bilgisayarımı 2009'da almıştım pil ile ilgili hiç sorun yaşamadım. Yakında yeni bir bilgisayar alacağım büyük ihtimalle dizüstü olacak. Ama eğer sizin yaşadığınız gibi bir sorunla karşılaşırsam alacağım bilgisayar taşınabilir özelliğini yitiricek. Demem o ki neden garantiye direkman vermiyorsunuz? Piyasadaki bilgisayarlarda bu sorun sıkça varmı? Veya garanti ve servisle ilgili sorun mu çıkıyor? Biraz karışık oldu kusura bakmayın. :D

Garanti artık garanti bile değil artık. Neden derseniz yolluyorsunuz sorununuz atıyorum pil ile ilgili sadece pilin fiyat değeri üzerinde size ücret çıkarırlar. Kısacası işçiliğin ücretini fazla bir meblağ ile almak için canla başla uğraşıyorlar bilgisayarınızın sorununu halletmek için değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı