Dizüstü bilgisayar şarjda kullanılırsa sıkıntı olur mu?

P1Gökhan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sorum şu ki yeni aldığım Acer Aspire 3'te satıcının söylediğine göre batarya gömülü olduğu için şarjda kulllanımda bir sorun olmazmış. Böyle bir şey var mı? Oyunları şarja takılı olmadan oynarken takılmalar oluyor fakat şarja takıp oynayınca da pilin zarar görüp dışarda kullanamayacak olmaktan korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz daha ısınır cihaz doğal olarak. Ancak batarya gömülü olduğu için ciddi etkisi olmaz diye biliyorum. Ancak ben yine de, şarj döngüsünü kırmamaya özen gösteriyorum.

Merhabalar, sorum şu ki yeni aldığım Acer Aspire 3'te satıcının söylediğine göre batarya gömülü olduğu için şarjda kulllanımda bir sorun olmazmış. Böyle bir şey var mı? Oyunları şarja takılı olmadan oynarken takılmalar oluyor fakat şarja takıp oynayınca da pilin zarar görüp dışarda kullanamayacak olmaktan korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Şarjda kullanımda sorun olmuyor. Pil tam dolu olunca sanki pil yokmuş gibi davranıp gücü prizden alıyor. Ben 3 sene bataryası gömülü laptop kullandım ve birkaç ay hiç şarjdan çekmediğim oldu. Bataryaya normal eskimenin ötesinde bir zararı olmadı. Hala da pil ömrü gayet iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı