Dizüstü bilgisayara eGPU ile ekran kartı bağlamak

Emrah54

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hayırlı günleriniz olsun. Elimde Casper notebook var.
  • i5 4200M 2.50 GHz
  • 12 GB DDR3 RAM
  • 2 GB Intel HD grafik
Bu bilgisayara eGPU yöntemi ile RX470 ya da GTX1050 ti bağlamayı düşünüyorum. Bu konuda yardımlarınızı veya önerilerinizi bekliyorum.

E-GPU olayı hakkında kesin net bir bilgi yoktur. Yurt dışından bir sürü parça getirtip bunları bağlayıp çalışmama ihtimali yüksektir. BİOS ayarları ve takılan ekran kartının ortalama %30 performans kaybıda cabası. Bu kadar emek verip hüsranla sonuçlanması hiç uzak değil. Tavsiyem bu cihazı satın yerine oyun için üst seviye cihaz toplayın. Bütçe belirtip burada konu açarsanız yardımcı oluruz.

Eğer performans kaybı göze alınıyor ve umursanmıyor ise denenebilir bir şey. Eski diz üstü bilgisayarım için bende denemeyi düşünüyorum. Çalışmama ihtimalinin yüksek olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarınızın anakartı bu iş için müsait ise yapabilirsiniz.

Eğer performans kaybı göze alınıyor ve umursanmıyor ise denenebilir bir şey. Eski diz üstü bilgisayarım için bende denemeyi düşünüyorum. Çalışmama ihtimalinin yüksek olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarınızın anakartı bu iş için müsait ise yapabilirsiniz.
Bir kaç günlük araştırma sonucunda vardığım nokta; Bilgisayarımın bu konuya uygun oluşu ve en uygun ekran kartının GTX 960 olduğuna kanaat getirdim. Siparişimi verdim, aparatın gelmesini bekliyorum. Çevremde olan bir ekran kartı ile önce deneme yapacağım. Bakalım başarabilecek miyim.

E-GPU olayı hakkında kesin net bir bilgi yoktur. Yurt dışından bir sürü parça getirtip bunları bağlayıp çalışmama ihtimali yüksektir. BİOS ayarları ve takılan ekran kartının ortalama %30 performans kaybıda cabası. Bu kadar emek verip hüsranla sonuçlanması hiç uzak değil. Tavsiyem bu cihazı satın yerine oyun için üst seviye cihaz toplayın. Bütçe belirtip burada konu açarsanız yardımcı oluruz.
Performans kaybının %10 civarında olduğunu öğrendim. Şu an bir cihaz toplayacak kadar bütçem yok. Eğer bu işlem olmaz ise aldığım ekran kartını bir cihaz toplamak için elimde hazır bulunduracağım. Bu uzun bir süre olsa da yavaş yavaş toplarım inşallah.

Merhaba uzun zaman olmuş fakat aynı işlemci bende var performans kaybı yaşadınız mı acaba veya sorunsuz şekilde çalıştı mı bunlardan bahsedebilir misiniz?(Tabi hala kullanıyorsanız veya hatırlıyorsanız.)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı