Dizüstü bilgisayara ek bir işletim sistemi kurmak garantiyi bozar mı?

utkagan

Decapat
Daha fazla  
İyi akşamlar dostlar. Bilgisayarıma 2'nci işletim sistemi olarak Linux kuracağım fakat internette bunun garantiyi bozup bozmadığı hakkında doğru dürüst bir yanıt yok. Bilgisayara ek bir işletim sistemi kurmak garantiyi bozar mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozmaz. Kurabilirsiniz.

Dahiliye kurarsanız bozulabilir çünkü sistem dosyasını değiştirip bozulması ihtimali var (çok düşük), bu yüzden garanti kapsamı dışında kalır fakat harici (ekstradan bağladığınız) ürün ise sıkıntı yoktur, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Dahiliye kurarsanız bozulabilir çünkü sistem dosyasını değiştirip bozulması ihtimali var (çok düşük) bu yüzden garnti kapsamı dışında kalır fakat harici (ekstradan bağladığınız) ürün ise sıkıntı yoktur gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

2. işletim sistemi kurarken yanlışlıkla EFI bölümünü silerse neden garanti dışı kalsın?
1. işletim sisteminin ISO'sunu kurar USB'ye ve dosyaları onarıp kullanmaya devam eder.

Dahiliye kurarsanız bozulabilir çünkü sistem dosyasını değiştirip bozulması ihtimali var (çok düşük), bu yüzden garanti kapsamı dışında kalır fakat harici (ekstradan bağladığınız) ürün ise sıkıntı yoktur, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sistem dosyası değiştirilirse işletim sistemi bozulur bilgisayar neden bozulsun? Donanımla ne alakası var?

Daha önce yaşamadım ama yeni yazılım yükleyen birinde bir daha bilgisayarı açılmadı. Ona dayanarak söyledim.

Geri
Yukarı