Dizüstü bilgisayara monitör bağlayınca ekran Hz'i değişir mi?

minimesi100

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bende laptop var ama masaüstü monitorü almak istiyorim eğer alırsam PC'ye bağlayabilir miyim ve eğer bağlanırsa laptopun monitorunu kapatınca siyah ekran oluyor ama PC kapanmıyorya laptopu köşeye koysam o monitoru kapatsam diğer monitorde siyah ekran olur mu? Kapatmak dediğim laptopun monitorunu aşağı doğru çekince kapak klavyeye deyiyorya o yani PC'yi kapatmak değil, bir de benim monitor 65Hz alacağım monitor 144 Hz ayaralarda 144 Hz yapabilir miyim yoksa 1 monitor 65 diye olmaz mı?

Merhaba arkadaşlar bende laptop var ama masaüstü monitorü almak istiyorim eğer alırsam PC'ye bağlayabilir miyim ve eğer bağlanırsa laptopun monitorunu kapatınca siyah ekran oluyor ama PC kapanmıyorya laptopu köşeye koysam o monitoru kapatsam diğer monitorde siyah ekran olur mu? Kapatmak dediğim laptopun monitorunu aşağı doğru çekince kapak klavyeye deyiyorya o yani PC'yi kapatmak değil, bir de benim monitor 65Hz alacağım monitor 144 Hz ayaralarda 144 Hz yapabilir miyim yoksa 1 monitor 65 diye olmaz mı?
Hocam aldığınız monitör 144hz ise monitörü 144hz kullanabilirsiniz
İlk dediğiniz soru hakkında ise olmaz onun ayarları var

Ekran kartı 144 Hz destekliyorsa, 144 Hz kullanabilirsiniz. Diğer ekranı açmak için kablosunu bağladıktan sonra Windows + p tuşlarına basıp, oradan yinele ya da uzat seçeneğini seçin.
Laptopun görüntü çıkışı da önemli, modelini öğrenebilir miyim?

İlk soru için, laptop kapağını kapatacaksanızve monitörün açık kalmasını istiyorsanız:

Denetim masası-Güç Seçenekleri-Menü üzerinde "kapak kapatıldığında yapılacakları seçin"-"hiç bir şey yapma"

Bunu yaparsanız laptop kapağını kapatsanız dahi monitörde ekranı görmeye devam edebilirsiniz.

Bunun dışında kullandığınız monitör 144 Hz ise 144, 75 Hz ise 75 Hz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ekran kartı 144 Hz destekliyorsa, 144 Hz kullanabilirsiniz. Diğer ekranı açmak için kablosunu bağladıktan sonra Windows + p tuşlarına basıp, oradan yinele ya da uzat seçeneğini seçin.
Laptopun görüntü çıkışı da önemli, modelini öğrenebilir miyim?

Excalibur G770 GRX1650 var destekler mi 144 Hz bir de 2 monitor seklinde değil de tek monitor istiyorum bir tek o monitoru kullanacağım 2'si masama sığmaz.

İlk soru için, laptop kapağını kapatacaksanızve monitörün açık kalmasını istiyorsanız:

Denetim Masası-güç seçenekleri-menü üzerinde "kapak kapatıldığında yapılacakları seçin"-"hiçbir şey yapma"

Bunu yaparsanız laptop kapağını kapatsanız dahi monitörde ekranı görmeye devam edebilirsiniz.

Bunun dışında kullandığınız monitör 144 Hz ise 144, 75 Hz ise 75 Hz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Laptopun monitor 65Hz ama alacağım monitor 144 o zaman 144 kullanamammı.
Bu arada GRX1650 değil GTX1650 yanlış yazdım.

Excalibur G770 GRX1650 var destekler mi 144 Hz bir de 2 monitor seklinde değil de tek monitor istiyorum bir tek o monitoru kullanacağım 2'si masama sığmaz.

Laptopun monitor 65Hz ama alacağım monitor 144 o zaman 144 kullanamammı.
Bu arada GRX1650 değil GTX1650 yanlış yazdım.

O laptopun arka ya da yan kısmında HDMI çıkışı vardır. HDMI kablosunun bir ucunu oraya diğer ucunu da monitöre bağlarsanız görüntü alırsınız. Eğer sadece 2. ekranı kullanacaksanız bahsettiğim yerden "sadece 2. ekran" seçeneğini seçin.

Hz olarak 2. ekran açılınca masaüstüne sağ tıklayın>görüntü ayarları>alta kaydırıp, gelişmiş görüntü ayarları> oradan da kullanacağınız ekranı ve Hz değerini seçebilirsiniz.

Tamamdır teşekkürler o zaman 144 Hz oynamak istersem sadece 2.monitoru kullanacağım değil mi?
Bir de nereden sadece 2. monitor olarak ayarlıyacağım windkws+p ile mi?

Denetim masası-Güç Seçenekleri-Menü üzerinde "kapak kapatıldığında yapılacakları seçin"-"hiç bir şey yapma"

merhaba dediklerinizi yaptım ama genede pc kapanıyor kapağı indirince
Hiçbir şey yapmada ama kapanıyor gene de onun yerine hazırda beklesem olur mu kapak kapanınca ekran gitmesin diye.

Evet Windows + p ile.
Yok hazırda beklet deyince PC'yi uykuya aldı direk
bilen varmı
hiçbirşey yapmada kaydette dedim ama olmadı

Son düzenleme:
merhaba dediklerinizi yaptım ama genede pc kapanıyor kapağı indirince
Hiçbir şey yapmada ama kapanıyor gene de onun yerine hazırda beklesem olur mu kapak kapanınca ekran gitmesin diye.

Yok hazırda beklet deyince PC'yi uykuya aldı direk
bilen varmı
hiçbirşey yapmada kaydette dedim ama olmadı
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı