Dizüstü bilgisayara RX 590 takmak mümkün mü?

Normal masaüstü ekran kartı taktırdı dediniz şimdi bilgisayarın içine takıldığını söylüyorsunuz. Sizce mantıklı mı ?
Nasıl sığsın koca ekran kartı notebook içine. Tabi sığan cihazlar var ama kasası çok büyük olan notebook onlar.

E GPU için aparat, ekran kartı vs alman gerekiyor. Bütün bunları tamamladıktan sonra bile çalışmama ihtimali var. Ayrıca işlemcin çok iyi değilse kartı besleyemeyecektir. Bunun içinde 2K veya 4K oyun oynatabilen bir karta ihtiyacın olur yükü karta vermek için. Onunda astarı yüzünü geçer yani. Tavsiye etmem.

Olabilir ama dedigim gibi normal bir masaüstü PC'de 16X soket ile ekran kartından verim alırız ama laptopba taktıgınıza mini PCI Express ile verim alırız. Kısaca verim bayağı az olur.

Cihaz bu.

Şeyi merak ediyorum. Bu arkadaş direk laptopa monte ettirmiş bu laptopa sığar mı?

E GPU için aparat, ekran kartı vs alman gerekiyor. Bütün bunları tamamladıktan sonra bile çalışmama ihtimali var. Ayrıca işlemcin çok iyi değilse kartı besleyemeyecektir. Bunun içinde 2K veya 4K oyun oynatabilen bir karta ihtiyacın olur yükü karta vermek için. Onunda astarı yüzünü geçer yani. Tavsiye etmem.

İşlemcisi AMD Ryzen 3 3200 arkadaşımın.

Bence konu basit e GPU tercih edilmesi mantıklı bir şey degildir.

Kesinlikle. Zahmetli iş gibi görünüyor.
Leptoba nasıl monte etmiş kart bayagı büyük. Dışarıda çalışması gerekiyor senin o işlemi yapabilmen için en az 450 Watt PSU'min PCI Express kablosu lazım.

Bilmiyorum sadece gerçek mi diye merak ettim ama yalanmış demek ki.

Geri
Yukarı