Dizüstü bilgisayarda 4 tane RAM slotu Olması

EmrullaHD

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımda 4 tane RAM slotu var. Gerçekten 4 slot mu var veya RAM arttırmak istesem nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni sayısal değerde,markada,cas gecikme hızında,vb.(özdeş) 2 rami bu slotlara takarken, ayni renkte olanlara bunlar nizami olarak takılır. Örneğin yeşil ve mavi renkte 2'şer slottan 4 ram slotumuz bulunuyorsa, 2 adet rami ya 2 adet maviye,ya da 2 adet yeşil renkteki slotlara mutlaka takmak gereklidir. 4 tanesini toplamda bu anakartın biosu kabul ediyorsa,ilk 2 özdeşi ayni renktekine, diğer 2 özdeşi de diğer ayni renktekilere takarak toplam 4 rami bu şekliyle ram kapasitesi olarak bu şekilde takıp artırabiliriz. Ama 4 tane küçük değerdeki ram yerine 2 adet ayni değeri toplamda sağlayan ramleri takmak çok daha iyidir.(Bu renk olayını da yıllar önce pc toplattığım bir bilgisayarcımdan öğrenmiştim) Kolay gelsin.

2 Tane RAM Slotu olduğu nereden çıkmış ki? Firmaya kalmış bir durum bu, istese 10 tane RAM Slotu koyar.

O konuyu anlayabilmek için slotların olduğu bir fotoğraf atabilirsin mesela @EmrullaHD.
Neredeyse 2 ayda bir laptop değiştiriyorum. Orta seviyesinide kullandım. Üst seviyesinide. Hatta bazılarında Anakarta 4 GB RAM entegre olarak gelir. Tek RAM slot bulunur o modellerde. Örneğin Asus K serisi. Çoğunda 2 slot bulunur.

Üstteki resimde HP 550 laptoptaki 2 adet ram yuvasını (Bir slotu kullanımda, diğeri boş) görüyorsunuz. Laptoplarda genellikle 2 ram yuvası, masaüstü anakartlarında daha fazla (en az 4 ram yuvası) bulunur.

Düzeltme : Bir önceki mesajımdaki ram slot yapısı veya mevcut plastik slot renkleri, sadece masaüstü pc.' lerin anakartları için, açılan mesaj içeriğine çok dikkat edilmeden yazılmıştır. Bunu şimdi düzeltiyorum. Saygılarımla.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı