Dizüstü bilgisayarda Wi-Fi nasıl 5 GHz yapılır?

Bluetooth kulaklığın interneti yavaşlattığını nereden çıkardınız acaba?
İkisi de 2.4 GHz üzerinden çalıştığı için çakıştığı durumlar oluyor. Ya Bluetooth bağlantısı zayıflıyor ya da Wi-Fi. 5 GHz kablosuz bağlantıya ya da kablolu bağlantıya geçmek kalıcı olarak çözüm oluyor galiba sadece.

Bir yerden çıkarmadın yavaşlatıyor :D.
Ben kullanıyorum benimki yavaşlatmıyor mesela hıza nasıl bir etkisi olabilir onu merak ediyorum.

Ayrıca 5 GHz destekleyen bir USB WiFi adaptör veya WiFi kartı alabilirsin. USB adaptör tavsiyemdir ama yavaşlatıyor diyerek para vermeye de gerek yok bence.

Ben kullanıyorum benimki yavaşlatmıyor mesela hıza nasıl bir etkisi olabilir onu merak ediyorum.

Ayrıca 5 GHz destekleyen bir USB Wi-Fi adaptör veya Wi-Fi kartı alabilirsin. USB adaptör tavsiyemdir ama yavaşlatıyor diyerek para vermeye de gerek yok bence.

Yavaşlatıyor fakat sadece oyunlarda sorun teşkil ediyor 40 ms alırken kulaklık baglıyken 120 90 ms oluyor normal kullanımda hiçbir sorun olmuyor.

Yavaşlatıyor fakat sadece oyunlarda sorun teşkil ediyor 40 ms alırken kulaklık baglıyken 120 90 ms oluyor normal kullanımda hiçbir sorun olmuyor.
Sorununu anladım, ikisi de aynı frekansı kullanınca sıkıntı çıkıyor. Öncelikle bir şekilde modem 5 GHz sinyal yayıyor mu ona bak. Mesela telefonun destekliyorsa 5 GHz oradan görebilirsin. Bazen karşılarında 5 GHz yazar Wifi isimlerinin. Onun dışında modem arayüzüne girebiliyorsan oradan da bakabilirsin veya site yöneticisine sorabilirsin.
Son olarak adaptör var. İnternetten kaliteli 5 GHz USB adaptör alabilirsin. USB alman daha yararlı olacaktır kullanım kolaylığı ve uyumluluk için.

Sorununu anladım, ikisi de aynı frekansı kullanınca sıkıntı çıkıyor. Öncelikle bir şekilde modem 5 GHz sinyal yayıyor mu ona bak. Mesela telefonun destekliyorsa 5 GHz oradan görebilirsin. Bazen karşılarında 5 GHz yazar Wi-Fi isimlerinin. Onun dışında modem arayüzüne girebiliyorsan oradan da bakabilirsin veya site yöneticisine sorabilirsin.
Son olarak adaptör var. İnternetten kaliteli 5 GHz USB adaptör alabilirsin. USB alman daha yararlı olacaktır kullanım kolaylığı ve uyumluluk için.

Ugraşmaya değmez zaten degıstırıcem kulaklıgı kablolu en iyisi sarjı falan bitiyor. teşşekürler

Geri
Yukarı