Dizüstü Bilgisayarı Şarjda Kullanmak

Frutonn

Decapat
Sarji %100 doldurup elektrikten kullanmak bataryayi cikarmadan, elektrik kesintisinde sıkınti cikartir mi yoksa batarya mi devreye girer? Akim korumali priz almami gerektirir mi yani?

Sarji %100 doldurup elektrikten kullanmak bataryayi cikarmadan, elektrik kesintisinde sıkınti cikartir mi yoksa batarya mi devreye girer? Akim korumali priz almami gerektirir mi yani?
En temizi dolduğu zaman kes bağlantıyı ya o şekilde kullan veya uzun soluklu kullanacaksan çıkart bataryayı şarj da takılı iken kullan sonuç olarak ani elektrik kesintilerinde her elektronik cihaz ufakta olsa sorun yaşar belki o an belli etmez ama ilerde olabilir. Siz kullanırken kapanmaz fakat bence zararlı :) birde düşün kesildiği gibi elektrik geldi yüksek voltaj

Bataryanın içinde ki pillerin kimyasal yapısına göre değişir.

Mesela ben 3 günde bir tamamen şarjını bitirip tekrar dolduruyorum. Masaüstü gibi kullanıyorum.

Kanımca 2 haftada bir bataryayı boşaltarak kullanmak yeterli. 3 gün bataryayı fazla yıprandırır gibi.

Merhaba lenovo g510 bilgisayarım. Tam 5 senedir devamlı şarjda kullandım. Hiç kabloyu söküp piliyle kullandığım olmadı denebilir. Varsa da ayda 2 gündür. Hala sapasağlam, pil değeri de %42.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı