Dizüstü bilgisayarımın Bluetooth özelliği kayboluyor

AKerem1427

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 12100f
Asus prime h610m-d
RX 6650 xt
Adata 8x2 3200mhz CL16
Samsung evo 970 1tb
Vento
FSP 550w 80+ bronze
Meslek
Öğrenci
Acer Swift 3 SF314 56 cihazımı kullanırken her zaman kullandığım Bluetooth özelliğinin kapalı olduğunu fark ettim ve ne yaptıysam açamadım. Sonra aygıt yöneticisinde olmadığını fark ettim. Bilgisayara format attım ve sürücüleri güncelledim ama cihazda Bluetooth yok diyordu. BIOS güncelleyip denedim yine olmadı. Daha sonra BIOS'u fabrika ayarlarına getirdim ve Bluetooth'un geldiğini gördüm. Ama bilgisayarımı kapatıp açınca eskisi gibi tekrar gidiyordu. Ve bu işlemleri yaparken dikkatimi bir şey çekti. Bluetooth cihazda yok görünüyorken aygıt yöneticisinde USB device_descriptor_failure kod 43 hatası alıyordum ve bu sorunu çözmek için de birçok şey denedim ama hiçbiri olmadı. Ne zaman BIOS'u fabrika ayarlarına alsam ikisi birden düzeliyordu. Ama sonra aynı sorun oluyordu. Ne yaptıysam kökten sorunu çözemedim dediğim gibi, şu an tek yapabildiğim sorunu gördüğümde BIOS'u sıfırlamak.

Donanımsal da olabilir. Güncel Windows ve sürücü ile çalışması gerekirdi.

Donanımsal da olabilir. Güncel Windows ve sürücü ile çalışması gerekirdi.
Çalışıyor ama kapatıp açtıktan sonra tekrar çalışmama ihtimali oluyor, çok garip gerçekten.

Otomatik sürücü yüklemeyi kapatın. Daha sonra kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

Otomatik sürücü yüklemeyi kapatın. Daha sonra kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.
Dediklerinizi yaptım. Eğer aynı sorun tekrar olursa bildiririm, olmazsa sorun çözülmüştür muhtemelen.
Az önce bilgisayarımı kullandığım sırada bluetooth yine kayboldu. Aygıt yöneticisinde yine aynı sorun vardı. Bu sorun çıktığı zaman bluetooth kayboluyor cihazdan.
Gördüğünüz gibi bios sıfırlayıp girdikten sonra sorun ortadan kalkıyor. Çok yoruldum bu işten. Sebebini hala anlayamadım.
Aygıt yöneticisinden gizli aygıtları göster dediğimde bluetooth çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    43,6 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    50,8 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png