Dizüstü bilgisayarımın jak girişi bozuk olabilir mi?

simgebas

Decapat
Daha fazla  
Notebook bilgisayarımın tek jak girişi var. Herhangi bir kulak içi kulaklık takınca garip sesler geliyor ilk, (neden oluyor acaba?) sonra müzik dinleyebiliyorum ses geliyor falan. Mikrofonlu kulak üstü kulaklık denedim. Mikrofonu çalışmadı mesela. Şimdi jak girişi bozuk mu oluyor?
Bu aldığım kulak üstü kulaklığı geri verdim, mikrofonu çalışmadı diye. Soruşturdum. Insanlar jak ayırıcı al, iki tane kulak içi kulaklığın varsa birini; mik girişine, diğerini kulaklık girişine takarsan mikrofonu da seste gelir dediler.
Şimdi bir jak ayırıcı alınır mı? Jak girişi bozuk değildir değil mi? Yoksa USB ses kartı mı almalıyım?
Kafam karıştı bayağı. Yardım edin lütfen;(

Hocam maşallah gördüğüm en karışık soru. Sizin bilgisayarında mikrofon ve hoparlör girişi ayrı mı değil mi öncelikle.

Biliyorum karışık olduğunu. Vallahi benim de kafam karışık bu konularda ondan doğaçlama gittim kusura bakmayın. Hayır dedim ya tek jak girişi var.

Cihazınızın 3.5 mm arayüzü çift yönlü dolayısı ile ayırıcı kullanamazsınız... Kulaklığı taktıktan sonra jak kısmını kendi etrafinda ve sağa sola yukarı aşağı kastırarak deneme yapabilir misiniz?

O zaman ihtimalen bozuktur hocam geçmiş olsun.

Siz yine de başka bulaklıkla denemediyseniz deneyin.
Yoksa jak girişini bir temizlemeye çalışın belki toz kaçmıştır, varsa boya fırçası en güzel yöntem sakın kulak çöpü sokmayın iyice bozulur.

Hocam mikrofonlu kulaklık taktığınızda çalışmıyorsa jack girişi sıkıntılı olabilir. Bu sorun bazen içine pislik toplanmasından olabiliyor. Bir kürdanla falan dikkatlice içini temizleyin bir de öyle deneyin. 1-2 telefonumda başıma geldi. Sürekli cebe koymaktan içine bir şeyler doluyor ve fotoğrafta attığım mikrofon kısmı temas edemiyor etmesi gereken yere bu yüzden de çalışmıyor.

Mini-Jack-3.5-mm-2-Pole-3-Pole-4-Pole.jpg

Cihazınızın 3.5 mm arayüzü çift yönlü dolayısı ile ayırıcı kullanamazsınız... Kulaklığı taktıktan sonra jak kısmını kendi etrafinda ve sağa sola yukarı aşağı kastırarak deneme yapabilir misiniz?
Kulaustu mikrofonlu kulaklığı geri verdim. Normal kulaklığı çalışan telefon kulaklığından ses geliyor gayet net ama mikrofonu bilgisayar da çalışmıyor maalesef. Ne yapmalıyım?

Yoksa jak girişini bir temizlemeye çalışın belki toz kaçmıştır, varsa boya fırçası en güzel yöntem sakın kulak çöpü sokmayın iyice bozulur.
O zaman ne yapmalıyım? Usb ses kartı mı alayım? Zoom, skype için lazımdı mikrofon ve kulaklık.
Hocam mikrofonlu kulaklık taktığınızda çalışmıyorsa jack girişi sıkıntılı olabilir. Bu sorun bazen içine pislik toplanmasından olabiliyor. Bir kürdanla falan dikkatlice içini temizleyin bir de öyle deneyin. 1-2 telefonumda başıma geldi. Sürekli cebe koymaktan içine bir şeyler doluyor ve fotoğrafta attığım mikrofon kısmı temas edemiyor etmesi gereken yere bu yüzden de çalışmıyor.

Eki Görüntüle 839619

Kulaustu mikrofonlu kulaklığı geri verdim. Normal kulaklığı çalışan telefon kulaklığından ses geliyor gayet net ama mikrofonu bilgisayar da çalışmıyor maalesef. Ne yapmalıyım?

O zaman ne yapmalıyım? USB ses kartı mı alayım? Zoom, Skype için lazımdı mikrofon ve kulaklık.

Ses ayarları üzerinde mikrofon görünüyor mu?

Müzik açtım kulaklıkla müzik seslerini alabiliyorum ama mikrofon çalışmıyor işte. Hopörleri bozuk, dışarıya, yani kulaklığı çıkardığımda ses vermiyor zaten. Mikrofonu açık gözüküyor.

Bir fırça ile temizledim. İlk takarken ki o boğuk ses yani kütürt gibi ses gitti hocam. Belki telefon kulaklığının mikrofonu bilgisayarlarda çalışmıyor olabilir. Ne yapayım peki

Dosya Ekleri

• ses1.JPG
    ses1.JPG
    35,3 KB · Görüntüleme: 52
  • ses2.JPG
    ses2.JPG
    34,2 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

Geri
Yukarı