Dizüstü GT 740M ekran kartı çalışmıyor

Adsız47

Yoctopat
Daha fazla  
Durumu size şöyle izah etmek etmek istiyorum. İşletim sistemi Windows 10 ve işlemcisi Intel(R) Core(tm) i3-2330M CPU @ 2.20GHz 2.20 GHz olan bir ASUS dizüstü bilgisayarım var. Her zamanki gibi bilgisayarı açmak için bastım ama açarken açılış esnasında oluşan siyah ekran normalden daha uzun sürdü ve merak bilgisayar açıldıktan sonra Görev Yöneticisi'ni açtım. Performans kısmına girdiğimde dahili ekran kartım olan Intel(R) HD Graphics family gayet normal bir şekilde çalışırken harici ekran kartım olan NVIDIA GeForce GT 740M performans sekmesinde gözükmüyordu. Bunun ardından Aygıt Yöneticisi'sini açıp sürücüleri kontrol ettim. Tahmin ettiğim gibi ekran bağdaştırıcılarındakj NVIDIA GeForce GT 740M sürücüsünde hata olduğu gözüküyordu.

Şimdi size sorunu çözmek için başvurduğum ama işe yaramayan yöntemleri söyleyeceğim:

1. Aygıt Yöneticisi kısmından ekran kartının sürücüsünü güncelledim ve bana en güncel versiyonunu kullandığıma dair mesaj verdi.

2. Windows Update'den güncelleştirmeleri denetledim ve bana her şeyin güncel olduğuna dair mesaj verdi.

3. CTRL+Windows+Shift+b tuşlarına basıp ekran kartımı resetledim.

4. bilgisayarı yeniden başlatma ve kapa-aç olaylarını denedim. Kapatıp bilgisayarın dinlemesine de izin verdim.

Bütün bu denemelerime rağmen hiçbir gelişme yaşayamadım. Çözümü biliyorsanız anlatımanızı rica ediyorum.

Geri
Yukarı