Dizüstü İşlemci ve Ekran Kartı Değişimi

heals837

Hectopat
Daha fazla  
Evet herkese merhaba. İşlemcimi ve ekran kartı değiştirmek istiyorum. Tabi biraz cahilim ne uyumluluğu bilirim ne de bu işlerden anlarım o yüzden yardımınıza ihtiyacım var. Bir an bile düşündüm acaba dizüstü pc'lerde ekran kartı değişiyor mu acaba diye :d (öyle mi yoksa) önerdiğiniz fazla pahalı olmıcak şekilde güzel bir işlemci ve ekran kartı önerir misiniz :)

1.png
2.png
3.png
4.png

İşlemci değişimi yapabilirsiniz? Aynı nesil ile ama ekran kartı değiştiremezsiniz. Ekran kartı anakarta gömülü olduğu için değiştiremezsiniz. İnternete görmüş olduğunuz e gpu gibi şeyler doğrudur. Ancak harcanan emek ve paraya başka bir diz üstü bilgisayar alırsınız.

İşlemci değişimi yapabilirsiniz? Aynı nesil ile ama ekran kartı değiştiremezsiniz. Ekran kartı anakarta gömülü olduğu için değiştiremezsiniz. İnternete görmüş olduğunuz e gpu gibi şeyler doğrudur. Ancak harcanan emek ve paraya başka bir diz üstü bilgisayar alırsınız.
Kesinlikle hayır çünkü ben e gpu sistemi daha önce topladım 40 dolarlık exp gdc diye bir parça var yurt dışında o ve bir güç kaynağı (en fazla 100 dolar) yeter tabii bide ekran kartı lazım ama şunu söyleyeyim performans %20 falan düşüyor.Bu parçayı ebaydan ekran kartı ve güç kaynağını vatan,bimeks gibi yerlerden rahatça bulabilirsiniz

Kesinlikle hayır çünkü ben e gpu sistemi daha önce topladım 40 dolarlık exp gdc diye bir parça var yurt dışında o ve bir güç kaynağı (en fazla 100 dolar) yeter tabii bide ekran kartı lazım ama şunu söyleyeyim performans %20 falan düşüyor.Bu parçayı ebaydan ekran kartı ve güç kaynağını vatan,bimeks gibi yerlerden rahatça bulabilirsiniz
O işlemi yaptığınızda normal laptop nasıl kullanılıyorsa kullanabiliyor musunuz? 10 saniyede salondan kendi odanıza taşıyabiliyor musunuz?

Anakartınızda MXM portu yani değiştirilebilirlik özelliği bulunuyorsa değiştirilebilir ama gördüğüm kadarıyla fazla bir işe yaramayacaktır, yarayacak olsa da laptopun maliyetine gelecektir aşağı yukarı yani değmez. Yenisini almanızı tavsiye ederim uygun fiyatlı çok seçenek mevcut.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı