Dizüstü-Masaüstü Bilgisayar?

Masaüstü?Dizüstü

• Masaüstü

Oy: 18 85,7%
  • Dizüstü

Oy: 3 14,3%

• Oy verenlerin toplamı
    21

MetehanKlc

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim yaklaşık olarak bir (sadece bilgisayar için-kulaklık,klavye ve mouse dahil değil) 2.000tllik sınırım var. Tatilleri çoğunlukla değerlendiririm. Yani yılbaşı olsun kurban falan olsun... Yaz tatilinde de 1 yada 1,5 ay civarı il dışında oluyorum genellikle. Şimdi bunlara göre, Masaüstü alsam yanlış mı olur? Şu an bir dizüstü var fakat ona ağır bir oyun hiçbir şekilde indiremiyorum. Sadece WarThunder, PointBlank yada LoL gibi oyun indirebiliyorum (sadece 1'i yada 2'sini indirebiliyorum.)

Bende aynı durumdayim yaklaşık 2000 lira bütçem var masaüstü bilgisayar toplamayi düşünüyorum ama yazın tatile gidince arkamda o bilgisayari birakamam bence tavsiyem doların düşmesini bekle belki uygun fiyatlı bir oyuncu dizüstü bulabilirsin :)

Amaca göre değişir. Yanında taşıyor musun bilgisayarını, orada burada çıkartıp bir şeyler yapıyor musun?
Yanında taşıyorsan, bilgisayarımdan ayrı kalamam diyorsan dizüstü.

Oyunlardan çok performans beklemiyorsan seyahet etmeni de göz önüne alarak dizüstü almanı öneririm. Ama tatilde seni idare edebilecek bir dizüstü alıp eve de performans verecek bir masaüstü bilgisayar alabilirsin.

Şu an kullandığım dizüstü Lenovo Z380. Watch Dogss'ı low da çok fena kasarak oynadım. Crysis'te watch dogs kadar olmasa da kasıyodu haliyle. GeForce 610m ekran kartı var :p Ancak War Thunder 8-9 gb lik bir oyun kasma gerçekleşmiyordu. PointBlank zaten cepteydi. Ama LoL'ü tam olarak bilemiyorum. Öyle yolculuklarda falan bilgisayar çıkarmıyorum. Oyunlarda iyi performans isterim. Bir 5-6 Yıl + Kullanıcak olursam (ki büyük ihtimalle) AutoCAD falan kullanmayı düşünüyorum.

Asus x550 Jk almayı düşünüyorum eğer Dizüstü al kararı çıkarsa. Yorumları bir de buna bakarak yaparsanız belki değişir

Amaca göre değişir. Yanında taşıyor musun bilgisayarını, orada burada çıkartıp bir şeyler yapıyor musun?
Yanında taşıyorsan, bilgisayarımdan ayrı kalamam diyorsan dizüstü.
Bilgisayara öyle büyük bir bağımlılığım yok. Facebook veya araştırma ödevi tarzı şeylerde genellikle telefonu kullanıyorum zaten. Bilgisayarı yanıma sadece seyahatler de (il dışı ) alıyorum. Seyahetlerim de dediğim gibi En az 2 gün ( Yılbaşı-cuma günü tatil olan haftalar, 15 tatil ve yaz tatili ((yaz tatili de 1,5 en en fazla 2 ay))

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı