Dizüstü PC 80 derece oluyor

hatingus

Hectopat
Daha fazla  
Speecy diye bir program var, işlemci sıcaklığımı 80 derece olarak gösteriyor sadece Chrome açıkken anakartı da 80 derece olarak gösteriyor. Ama dizimin üstünde duruyor ve o kadar da sıcak değil hatta hiç sıcak değil neden bu kadar fazla sıcak gösteriyor olabilir? Bu da ekran görüntüm:

VMvgGP.png

İlk ölçtüğümde 80 dereceydi. Bilgisayarı 1 saat dinlendirdikten sonra tekrar açtığımda 69 dereceydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı programla ölçüm yapan diğer kullanıcılar da aynı problemi yaşamıştı. AIDA 64 Extreme programıyla ölçüm yaptıktan sonra değerleri paylaşınız. Eğer yine 80°C olarak ölçülürse ısınma problemi üzerinden devam ederiz.

Az önce dediğin program ve kendi kullandığım programla denedim her ikisi de aynı değeri gösteriyor. Sorun gerçekten ısınma.

Cihazım ASUS X551CA.

Daha yeni köyden geldim sabahtan beri ordaydım yani hiç açmadım bilgisayarı açar açmaz ölçtüm ve 70 derece.

Hiç bilmiyorum temizlemeyi :( Bu arada işlemci Celeron değil i3.

Technopat'ın laptop temizleme rehberi var mı? :/
Youtube üzerinden model kodunu arayabilirsiniz. Yalnız sabırlı ve dikkatli olmak lazım. Bu modeli bilmiyorum da bazı modellerde soğutucuya ulaşmak için nerdeyse herşeyi sökmek gerekiyor. Güzel bir masa üzerinde çalışınız, acele etmeyin ve vidaları ayırın. Ben ayırmıyorum mesela, bu sayade her seferinde fazladan birkaç tane daha vidam oluyor. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi ki de bu videoyu attın tam da şimdi yapmaya kalkıyordum ama bu normal laptoplar gibi değil klavye olan yüzünden çıkarılıyor çok farklı. Bilgisayarcıya versem içinden parça alabilir mi? Ve kaç TL tutar?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı