Dizüstü PC 80 derece oluyor

Gerçekten mi :eek: Yaklaşık 30 kişiye sordum ve hiçbiri de normal demedi.

Denetim masasından yüksek performansı yapmıştım güç tasarrufuna çeksem düşer mi acaba bir deneyim.

Son düzenleme:
İyi ki de bu videoyu attın tam da şimdi yapmaya kalkıyordum ama bu normal laptoplar gibi değil klavye olan yüzünden çıkarılıyor çok farklı. Bilgisayarcıya versem içinden parça alabilir mi? Ve kaç TL tutar?
Bence verme benimkinden hard disk çaldı adam bozuk hard disk taktı

Guc tasarufu yaparsan perdormanstan kisicak kisicagi icin isinmaz sanirim hic bunu disunmedim :) ama bence degmez belki yuksek performansin altindakine alirsan duser azda olsa (dengel miydi neydi )

Gerçekten mi :eek: Yaklaşık 30 kişiye sordum ve hiçbiri de normal demedi.

Denetim masasından yüksek performansı yapmıştım güç tasarrufuna çeksem düşer mi acaba bir deneyim.
Bunlar belki tamam yüksek dereceler olabilir ama şu şekilde düşün küçücük yerin içindekiler neredeyse 1 veya 2 fan ile soğutulmaya çalışıyor senin performansını etkilemediği sürece yani kapanmadıgı veya ısıdan kendini soğutmak için yavaşlamadıgı sürece sorun yok

Öncelikle ısı ne kadar az olursa, laptopunun ömrü o kadar çok olur....

Temizliğe gelince iki yıl bile bekletmeniz doğru değil. En kötü her yıl bir temizlikten geçmeli laptoplar!

Peki bunu nasıl yapacaksın? Şöyle ki: Garantisi varsa, direkt yolla garantiye onlar yaparlar. Veya profesyonel bir bilgisayarcıya düzgünce söktürtüp yaptır, hem anlaşılmaz hem de uğraşmazsın. Ama iki yıl dediğine göre tahminimce uzatmadıysan garantisi yoktur.

Parça çalar mı? Bu konuda acemi gözükmezseniz cesaret edebileceğini sanmıyorum... Ama yine de garantiye almak isterseniz bilgisayar temizliğinden anlayan bir arkadaşınız varsa ve elinde de termal macun varsa ondan rica edebilirsiniz.

Böyle bir şansınız yoksa, düzgün bir bilgisayarcıya gidip, düzgünce konuşup, müsait bir anında laptopunuzu getirince yanınızda* temizleyip temizleyemeyeceğini sorarsınız... Nedenini sorarsa da bilgisayarcı, basitçe "Kendim cesaret edemiyorum açmaya ama merak da ediyorum." dersiniz, olur biter. Kabul etmezse de döner gidersiniz... Zaten bu tip havalı, artist bilgisayarcılara da paranızı kaptırmayın! Basit işlemleri bile sanki lütfedercesine yapıp, fahiş fiyatlar alıp, bir de afta tafra çekmenin anlamı yok! Neticede binlerce bilgisayarcı var :D Neyse, dediğim gibi böyle bir ricada bulunmanız en garanti yol olacaktır.

Ha! Yok, uğraşmayayım diye düşünürseniz de zaten laptoptan çalsa çalsa, WİFİ kartı çalar, RAM çalar, HDD çalar... Alın elinize telefonunuzu AIDA64'te gereken sayfaların fotoğrafını çekin, olmadı garanti olsun derseniz güzelce tarihli, saatli, konuşmalı kısa bir video çekin :D Derdinizi, videoyla garantiye almak istediğiniz durumu anlatın, tutun elinizde... Sonra da zaten bir halt ederse, gerisinde bilgisayarcının hukuken ciddi anlamda başı ağrır... Yeter ki elinizde kanıtınız olsun, laf dalaşıyla hakkınızı aramayın.

Kendiniz temizleyebilir misiniz? Hiç anlamıyorsanız, önce bir görün açılırken, sonrakinde deneyin derim. Ama az çok anlarım derseniz de, güzel, ince, sert bir plastik aparatla, vidaları tek tek söküp, her tarafını güzelce kontrol ede ede veya sizin makinenin temizlik videosunu izleyerek sökersiniz, temizlersiniz. Üfleme konusunda bir fön makinesi işinizi görür. Etil alkolü de az bir miktarda temin edebilirsiniz zaten, fısfısla da sıkarsınız, sonuçta basit bir temizlik malzemesi ucunu bile söküp temizleseniz işinizi görür :D Fırça gerekirse de eski bir diş fırçasını kapın, işinizi görecektir. Termal macunu da bir bilgisayarcıdan veya arkadaşınızda falan varsa ondan bir tırnak üstü kadar alsanız yeter. Zaten ne çok süreceksiniz ne de az. Güzelce eskisini hafif alkolle temizleyip, yerini kurutup, silip, yenisini de bir aparat yardımıyla sürdünüz mü sorun falan kalmaz :D

Ha! Bunları videodaki kadar kısa sürede yapamayabilirsiniz :D Sabırlıysanız girişin bu işe, sabırsızsanız ekonomik zarara sebep olabilirsiniz acele bir hareketinizle...

Yanıtın için ve yazmaya vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim. Bu parça çalma olayından korkuyorum çünkü ben 9 yaşındayken oldu bu olay hem de arkadaşımın babasına vermiştim o da bilgisayarcı. Çok kötü bir bilgisayar vermişti hocam XP'ydi arkadaşlarım benle küsmüştü hoca bize vermedi diye. Sonra mavi ekran çıktı ne olduğunu bilmiyordum babam da bilgisayardan anlamıyordu zaten adama verdim bilgisayarı çökmüş dedi 10 lira aldı formatı attı eve getirdik babamla. Çok iyi hatırlıyorum ilk aldığımda RAM 2 GB idi şimdi 1 GB tek slotlu RAM olmuş. Ben de uğraşmadım hatta adamla bayramlaştık da uğraşmak istemedim. Burda iki bilgisayarcı daha var denemesine ikisine gittim birinde telefona root attırmak için ondan bizde yok dedi diğerinden CD aldım yazma korumalı vermiş değişik bir diskti takınca bilgisayar bağırıyordu falan anlayacağın gerçekten ilçede doğru düzgün bir bilgisayarcı yok.

Bana fazla maliyetli olmayan bir termal macun önerir misiniz bir de videolarını izledim temizleme videoları. O kullandıkları ince aletin adı nedir?

Yani diğerlerinin içeri girer girmez yüzüne bakınca bilgisiz olduğunu anlıyorsun elimde olsa da fotoğraf atsam :D

Yanıtın için ve yazmaya vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim. Bu parça çalma olayından korkuyorum çünkü ben 9 yaşındayken oldu bu olay hem de arkadaşımın babasına vermiştim o da bilgisayarcı. Çok kötü bir bilgisayar vermişti hocam XP'ydi arkadaşlarım benle küsmüştü hoca bize vermedi diye. Sonra mavi ekran çıktı ne olduğunu bilmiyordum babam da bilgisayardan anlamıyordu zaten adama verdim bilgisayarı çökmüş dedi 10 lira aldı formatı attı eve getirdik babamla. Çok iyi hatırlıyorum ilk aldığımda RAM 2 GB idi şimdi 1 GB tek slotlu RAM olmuş. Ben de uğraşmadım hatta adamla bayramlaştık da uğraşmak istemedim. Burda iki bilgisayarcı daha var denemesine ikisine gittim birinde telefona root attırmak için ondan bizde yok dedi diğerinden CD aldım yazma korumalı vermiş değişik bir diskti takınca bilgisayar bağırıyordu falan anlayacağın gerçekten ilçede doğru düzgün bir bilgisayarcı yok.

Bana fazla maliyetli olmayan bir termal macun önerir misiniz bir de videolarını izledim temizleme videoları. O kullandıkları ince aletin adı nedir?

Yani diğerlerinin içeri girer girmez yüzüne bakınca bilgisiz olduğunu anlıyorsun elimde olsa da fotoğraf atsam :D

Rica ederim.

Parça olayında belki de mavi ekrana düşüyor demişsin, RAM'in biri bozuksa, adam onu çıkartıp format atmış olabilir. Mavi ekran hataları kasalarda çoğunlukla RAM kaynaklı oluyor :D İlk onlar su koyveriyor-du- eskiden :D Şimdi kafam kadar RAM takıyorsun, kaplı maplı seni beni gömer o derece :D

Yani adamın da günahını almayalım, belki de açıklama gereği duymadı, düzeltti verdi... Diğer konuya gelince, telefon işiyle uğraşmak zahmetlidir biraz. İnan format atayım, bozuk parçaya driver uydurayım, saatlerce pc başında takılayım daha az yorar beni... Telefon root vs. çok bayıyor insanı... Sürümü ara ara, bul, indir, uyumuz çıkar, tanımaz, dön başa... Uğraş dur... Her telefon için olmasa da bin bir çeşit telefon var :D Abidik gubidik modellerle çok uğraştığım oldu... O açıdan bilgisayarcıya kızma :D

Onun dışında CD-DVD satışına göre de bilgisayarcıyı yargılama :D Yaptığı işe bakmak lazım, gerçi anlaşılır zaten :D Tamir işinden anlayan bilgisayarcılara girince ortalık öyle derli toplu olmaz :D Araba mezarlığının, laptop versiyonu gibidir etraf... vs. vs.

O aparata gelirsek, temel prensip, kasayı kırmamak, çizmemek, zedelememek, parçaları gerdirmemek, vida unuttuysak anakartı don lastiği gibi koparmamak :D Zaten sökeceksen aklında olsun, mutlaka öyle küçük, ince, sert plastikten bir aparat bul. Oyuncaktan bul, sokaktan bul, üşenme al :D Ama bul... Onu kullanırken de dikkat et, her esnettiğinde "çıt çıt" diye kasa kendini salacaktır, oldu ki salmadı, zorluyor kendini, koy yere bir daha bak, vida unutmuşsundur, ya da abidik gubidik biyere gizlemişlerdir... O laptopların altındaki plastik kauçuk gibi olan kısımların altına bile koyuyor herifler...

Her neyse... Macun sormuşsun, bence almışken altın alaşımlı al. Gümüşe göre iki katı fiyatı var ama değer. Zaten 15 lira bir şey... Çok da uzun süre gider, akmaz, kokmaz, bozulmaz :D Evladiyelik... Bu da link: 30 Gr Büyük Boy Termal Macun - Altın Alaşımlı - Heatsink - n11.com

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı