Dizüstü Pc Donanımına Yardım

Daha fazla  
Kendime yakın zamanda bir dizüstü pc almak istiyorum fakat donanım konusunda pek bilgim yok ona bağlı olarak bir kaç sorum olacak;

1) İşlemci 17 ve i5 olarak kıyaslandığında ghz değeri düşük olan i7 mi yoksa yüksek olan i5 mi tercih edilmeli?
2) İşlemcide önbellek ne işe yarar?
3) Bazı işlemcilerin turbo özelliği var o nasıl çalışır ve pc ye bir eksi özelliği olur mu?
4) Yeni çıkan oyunları çalıştırabilecek güzel bir ekran kartı(Dizüstü pc nin fiyatı ortalama 2000 TL civarında olacak)
5) Dizüstü pc alırken başka nelere dikkat etmem gerekiyor?

Yardımcı olursanız sevinirim Şimdiden Teşekkürler...

Dizüstü pc toplanmaz ancak hazır şekilde alınır. Özellikle oyun için bilgisayar almayı düşünüyorsanız masaüstü pc toplamalısınız. Dizüstü olarak Asus X550JK alabilirsiniz.

Dizüstü pc toplanmaz ancak hazır şekilde alınır. Özellikle oyun için bilgisayar almayı düşünüyorsanız masaüstü pc toplamalısınız. Dizüstü olarak Asus X550JK alabilirsiniz.
Zaten toplama olarak değil bütün olarak almak istiyorum ortalama 2000 TL lik bir PC'de ekran kartının nasıl olmasını gerektiğini ve diğer merak ettiğim konuları sormuştum.

Size önerdiğim bilgisayarda gtx 850m ekran kartı var. Çözünürlüğü 1366x768 oyun isteklerinizi karşılayacak düzeyde. İşlemci konusuna gelirsek i5 yeterlidir. İşlemcide belli zamanlarda örneğin : ağır bir oyun oynarken turbo özelliğini devreye sokar. Bunun bilgisayara artısı vardır.

Şuan 4 gb ramin bir sorun olacağını sanmıyorum. Dizüstü bilgisayarın ramini ileride upgrade edebilirsiniz. Bir adet daha 4 gb ram alırsanız sıkıntı olmaz. Günümüzde halen bir çok kişi ve ben de dahil 4 gb ram ile sorunsuz oyun oynamaktadır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı